עו"ד הסדרי חוב מול נושים

מהו הסדר חוב מול נושים?

הסדר חוב הוא הסכמה בין חייב כלשהו לנושים שלו. על ההסדר לפרט בצורה מקיפה מהם תנאי החוב, ומהם תנאי ההחזר לנושים. חשוב לציין כי במהות, הסדר זה כולל שינויים בתנאי החוב לטובתו של החייב, משום שעצם זה שהנושה לא קיבל כספים שהוא היה אמור לקבל, ועוד הוא הסכים לפשרה, מציג את החייב כמקבל כסף בנתח כלשהו במתנה, בעוד הנושה רק הפסיד. הוא מבקש ממנו הקלה בהחזר בה הוא יוכל לעמוד.

הסדרי חוב מבוצעים בין צדדים שווים כמו 2 פרטיים, 2 חברות, 2 תאגידים ואפילו 2 מדינות או קבוצות מדינות כמו נאט"ו והליגה הערבית. הסדרי חוב הם אירועים משפטיים הופכיים לחדלות פירעון: זהו מצב בו החייב לא יכול להחזיר את חובותיו ולכן הוא נכנס לפשיטת רגל או פירוק וכינוס נכסים אם מדובר בחברה. באופן עקרוני, הגעה להסדר חוב תהיה עדיפה על פירוק או פשיטת רגל – גם אם הנושים ממש מפסידים מכך, משום שאז קיים סיכוי כלשהו הם יקבלו משהו בחזרה. 

למרות זאת, בל נשכח שמדובר בהסדר חוב ולא בהליך מחיקתו כמו שקורה בפשיטת רגל או פירוק חברות, בהם מפרק החברות או הכונס הרשמי מבטלים בכוח את החוב, תוך התנגדות חסרת תועלת חוקית של הנושה.

ישנם כל מיני סוגי חובות: ברור שחוב לבעל המכולת יכול ברובו להיות מוסדר על ידיכם ועל ידו בלי בעיה טכנית כלשהי. יחד עם זאת, כאשר מדובר בחובות גדולים הנובעים מהפעלת עסק בצורה כושלת, הלוואות למיניהן, וכד' – יידרש ליווי של עורך דין אזרחי שמחיקת חובות היא תחום התמחותו.

שירותים משפטיים במהלך הסדרי החוב המסופקים על ידי עוד הסדר חובות מול נושים:

צו הפטר.

הגעה לפשרה עם נושים.

ביטול עיקולים כחלק מהסדר חוב המיודע עם הנושים.

עריכה והכנה של הסכמים מול הנושים בנושאי פשרה, על כל מרכיביהם המשפטיים.

ביטול צווי עיכוב יציאה מהארץ למי שכבר נמצא במסלול תקין של החזר חוב.

הסרת מגבלות בבנקים וגופים פיננסיים שונים.

קיום בפועל של הסדר הנושים על פי כלי עזר בחקיקה, כמו סעיף 19 א' לפקודת פשיטת הרגל.

עורך דין הסדר חובות מול נושים, מקצועי יכול לעשות את ההבדל בין הסדרי חוב ברמה טובה ומכובדת לבין הסדרתם בפירוק או פשיטת רגל, בהם תאבד רכוש פרטי וייפגע מהותית מצבך הכלכלי ומצבה הכלכלי של משפחתך. 

אם יש ברירה לצאת מהחוב ללא חדלות פירעון, קוראים לה "הסדר נושים" באמצעות עורך דין מומחה!