חוזה מכר

מהו חוזה מכר דירה? מהם הסעיפים המרכזיים החייבים להיכלל בחוזה ומהם השירותים המשפטיים המוצעים לכם במשרדנו בכל הנוגע להסכמי מכר למטרות רכישה/קנייה של נכסי נדל"ן? 

חוזה מכר הינו הסכם משפטי (חוזה) המנוסח ונערך לצרכי העברה רצונית של נכסים מהמוכר לקונה תמורת תשלום. הסכם זה מעוגן בחוק מכר דירות המונהג בישראל מאז שנת 1974 והוא מיועד למטרות הגנה על הכספים המועברים מהרוכש למוכר. הסכם משפטי זה חייב לכלול ולפרט בתוכו את כל התנאים המשפטיים והמסחריים הנדרשים לצרכי השלמת עסקת המקרקעין ובשל חשיבותו למטרות עיגון העסקה בהיבט המשפטי הוא חייב להיות מנוסח על ידי עורך דין המתמחה בדיני חוזים ודיני מקרקעין כאחד. יחד עם זאת, כל חוזה מכר מנוסח בהתאם למאפייני העסקה שלצורך השלמתה הוא נערך.

מהם הסעיפים המרכזיים החייבים להיכלל בכל הסכם (חוזה) מכר?

בין יתר הסעיפים המרכזיים החייבים להיכלל ולהופיע בכל חוזה מכר אותו אתם עורכים ו/או עליו אתם עומדים לחתום לצורך השלמת העסקה ואישור פרטיה, נכללים סעיפים כגון: סעיף אודות הפרטים המזהים המלאים של כל אחד מהצדדים המעורבים בעסקה, סעיף המפרט בתוכו מידע מורחב, מפורט ועדכני אודות מצב הנכס המיועד למכירה-רכישה (סעיף זה חייב לכלול בתוכו את שטח הדירה, כתובתה ומגבלות משפטיות כאלו ואחרות החלות על הדירה), סעיף המציין ומפרט את מועד מסירת הדירה מידי המוכר לרוכש, סעיף המפרט את התמורה בגין רכישת הנכס ואת אופן ביצוע התשלום ומועדי התשלום, סעיף המפרט את גובה תשלומי המיסים והחבויות השונות הנדרשות לתשלום מכל אחד מהצדדים המעורבים בעסקה וסעיף סעדים במסגרתו מפורטים הגבלות וסנקציות כאלו ואחרות הנובעות כתוצאה מאיחור במסירת הנכס, איחור בתשלומים, אי העברת תמורה בגין הנכס, איתור ליקוי בנייה בנכס וכדומה.

אלגבי-אגבלי ושות'- משרד עורכי דין המתמחה בדיני מקרקעין/נדל"ן

במשרדנו תוכלו ליהנות משירותיו של עורך דין דיני מקרקעין/נדל"ן. שירותיהם של העורכי דין במשרדנו מיועדים לכל אחד ואחת מביניכם העומד לקראת השלמתה של עסקת נדל"ן כזו או אחרת, לרבות, מוכרי דירות, רוכשי דירות, חברות קבלניות ויזמים בענף הנדל"ן הישראלי. היקף השירותים בתחום דיני מקרקעין לצד הניסיון והידע המשפטי העומדים לרשותכם, מאפשרים גם לכם ליהנות מליווי משפטי מקצועי ומקיף לאורך כל שלבי העסקה.

לפגישת ייעוץ אישית ללא התחייבות

עוד בתחום: