חוזה שכירות דירה

מהו חוזה שכירות דירה? מדוע חשוב לערוך את החוזה באמצעות עורך דין דיני מקרקעין ונדלן ומהם השירותים המוצעים לכם במשרדנו בתחום זה?

חוזה שכירת דירה הינו הסכם (חוזה) משפטי הנערך בין בעל הנכס (משכיר) לבין האדם העתיד לעשות שימוש בנכס למטרות מגורים (שוכר). חוזה זה חייב לכלול בתוכו את כל ההיבטים המשפטיים הנלווים לצורך מימוש העסקה בין הצדדים ולצרכי הגנה משפטית על הזכויות והחובות של כל אחד מהצדדים המעורבים בחוזה. כמו כן, החוזה חייב לכלול בתוכו היבטים משפטיים (סעדים) במקרים של הפרת החוזה על ידי אחד מהצדדים.

חוזה שכירות סטנדרטי או חוזה שכירות הנערך על ידי עורך דין דיני מקרקעין – מה עדיף?  

חלק מבעלי הנכסים המעוניינים להשכיר את דירותיהם, בוחרים לעשות זאת באמצעות חוזה שכירות סטנדרטי אשר איננו הותאם באופן פרטני לכל ההיבטים המשפטיים החיוניים להם לצורך ביצוע העסקה. במקרים אלו, בעלי הנכסים עלולים להיקלע לסיטואציה משפטית במסגרתה הם עומדים "חסרי אונים" אל מול הפרות חוזה כאלו או אחרת על ידי השוכר, לרבות מקרים כגון: בעיות חוזרות ונשנות בכל הנוגע לקבלת התשלום המגיע להם מידיו של השוכר, שימוש בנכסי ההשכרה שלא למטרות אשר הוגדרו בחוזה, ביצוע שינויים מבניים בשטח הדירה ללא קבלת אישור מבעל הנכס, סירוב של השוכר לפינוי המושכר וסיטואציות נוספות העלולות להוביל את בעל הנכס להוצאות משפטיות מיותרות.

מנגד, ניסוח ועריכת חוזה שכירות דירה באמצעות עורך דין דיני מקרקעין המתמחה בהשכרת נכסים, הינה פעולה משפטית המאפשרת לבעל הנכס ליהנות ממעטפת הגנה משפטית נרחבת במסגרתה כל סעיף בחוזה הותאם לצרכי מימוש העסקה ולצרכיו של בעל הנכס. חוזה שכירות דירה המנוסח ונערך על ידי עורך המייצג את בעל הנכס, מפרט בתוכו את כל תנאי העסקה בהתאם לשמירה מלאה וקפדנית על האינטרס המשפטי והכלכלי של בעל הנכס לאורך כל תקופת השכירות, לרבות, דרישה להעמדת ערבויות מצד שוכר הנכס והתנאים להפעלת הערבויות לאורך תקופת השכירות ובגין הפרות חוזה מצד השוכר.

אלגבי-אגבלי ושות'- משרד עורכי דין המתמחה במתן שירותי ייעוץ למשכירי דירות ונכסים

לרשותכם, מגוון רחב של שירותים משפטיים המיועדים לבעלי נכסים למטרות השכרת נכסיהם. שירותים אלו כוללים בין היתר: ניסוח חוזה שכירות דירה/משרד/חנות/בית עסק וכדומה, ייצוג משפטי לאורך כל תקופת השכירות, ניהול ערכאות משפטיות והליכי הוצל"פ כנגד החייב (השוכר) במידת הצורך ועוד.

לפגישת ייעוץ אישית ללא התחייבות

עוד בתחום: