ליקויי בנייה

בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה משמעותית במספר התביעות בנושא ליקויי בנייה. התחום הזה קיים כבר 30 שנים ורק לאחרונה יש יותר ויותר תביעות בנושא זה. התביעות מוגשות לרוב ע"י רוכשי הדירות והבתים כנגד קבלנים. 
ניתן לומר כי הסיבות בגינן חלה עליה במספר התביעות הן: מחסור בפועלי בניין (לוקחים פחות ופחות עובדים מהשטחים ומביאים עובדים זרים – התקשורת איתם אינה נוחה וזה יוצר עיכובים ובעיות, שימוש בחומרים זולים ולעיתים ללא תו תקן איכותי, החיסכון בעלות נובע מהצורך למקסם רווחים אולם דבר זה ללא ספק, פוגע באיכות הבנייה וגורם לליקויי בנייה. 

נוסף על כך, קוני הדירות/הנכסים/בתים פרטיים מבינים יותר ויותר בשנים האחרונות, כי עליהם לבדוק היטב את הנכס, לעקוב אחר כל פרט ופרט, כשהם נעזרים במהנדסים ואנשי מקצוע נוספים וכך מתגלים עוד ועוד ליקויים. הגם שזה מצריך התייעצות עם גורמים מקצועיים, אין מנוס מלבדוק בצורה מעמיקה ומקיפה את איכות הבנייה של הנכס, אם זה בצד הטכני – אותו ימלא המהנדס בניין, ואם זה בהיבט המשפטי למול הקבלן – ואז צריך להיות מלווים בעורך דין ליקויי בנייה.

ככל שתקדימו לקבל ייעוץ הנדסי ומשפטי בתהליך הבנייה, תוכלו לחסוך נזקים בלתי הפיכים. לרובנו אין נסיון ואין את הידע המקצועי להתנהלות מול קבלן, ואם לא נשכיל להיעזר באנשי מקצוע לקבלת הזכויות המגיעות לנו , לביצוע תיקונים הכרחיים, להימנע משגיאות בלתי הפיכות ועוד– נצטער על כך בשלב מאוחר יותר.

נושא ליקויי בנייה מעוגן בחקיקה הכוללת גם את חוק המכר (של דירות) , חוק התכנון והבניה על מגוון תקנותיו, חוק החוזים (באופן כללי ובמקרים של הפרת חוזה), חוק החוזים האחידים, חוק המקרקעין, חוק המכר ועוד. מדובר בתחום מאד צר אשר דורש התמחות והבנה מקצועית הן בהיבט המשפטי הקשור לתכנון ובניה והן בהיבט ההנדסי טכני והליך הבנייה עצמו ומושגים בבנייה.

מה משרדנו יכול לסייע לך?
משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מעמיד לרשותכם עורך דין ליקויי בנייה המתמחה בהגשת תביעות בגין ליקויים בבניה. עורך הדין יסייע ללקוחות  מתוך נסיון והבנה מקצועיים ויפעל במלוא הרצינות על מנת שלקוחותינו יקבלו פיצוי בגין נזקים הנובעים מליקויי בניה.