נהיגה בשכרות - עו"ד תעבורה

לצערנו, אחוז תאונות הדרכים אשר נגרמו כתוצאה משכרות עלה בשנים האחרונות ולפי הערכה הוא מגיע ל- 6% מכלל תאונות הדרכים. מדובר בעבירה אשר נחשבת חמודה ביותר! ובתי המשפט מחמירים מאד ומטילים עונשים כבדים על נהג שנמצא אשם כתוצאה משכרות או עישון סמים, בתאונה בה היו נפגעים, וכמובן אם בתאונה חלילה נגרם מותו של אדם . 
במקרי מוות, הפרקליטות תכוון לכך שהנהג הפוגע יואשם בסעיף חמור של "הריגה" .

ב- 1995 נעשה תיקון לפקודת התעבורה לפיה העונש על נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, לא יפחת משנתיים פסילה בפועל וכן, אחסנת הרכב למשך חודש למעט מקרים חריגים. במקרה שהנהג הורשע באותה עבירה בשנה לפני, הפסילה בפועל תהיה לא פחות מארבע שנים.

כיצד בודקים את רמת האלכוהול בדם?
רמת האלכוהול המותרת בנהיגה, היא 290 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר שנושפים, בדיקת אחוז האלכוהול באוויר נעשית בעזרת מכשיר הנקרא "ינשוף", אולם בטרם בדיקת הנשיפה, מבצע השוטר בדיקת מאפיינים. 
למשטרה יש טופס הקרוי "בדיקת מאפיינים". הטופס הנ"ל בודק למעשה, את התנהגותו של הנאשם, פעולות שהוא אמור לבצע (ללכת בקו ישר, עמידה יציבה או לא ועוד) , אופן דיבורו ולבושו וכל זה אמור לשפוך אור על כמות האלכוהול ששתה ומידת ההשפעה על מה שארע.
אולם, טופס זה אינו נלקח בחשבון בראיות שבית המשפט מתייחס אליהם, אם בכלל. אולם, אדם שבבדיקת המאפיינים של המשטרה, נמצאה מידה מועטה של אלכוהול – יכול להוכיח כי לא השכרות היא זאת שהשפיעה עליו בעת התאונה ואין זה ראוי שעונשו ישתווה למי שפגע כתוצאה מכמות אלכוהול גדולה.

מה משרדנו יכול לסייע לך?

אנחנו ממליצים להתייעץ איתנו באם הואשמתם בנהיגה תחת גילופין. הסיכוי הטוב ביותר שלכם להפחית ממידת העונש או אף לזכות אתכם לחלוטין, היא רק באמצעות עורכי דין דיני תעבורה ודיני שכרות. אנחנו מכירים את הנושא היטב ומנוסים מאד, נוכל לסייע לך בכל ההליך המשפטי המורכב שיש בנושא הזה.

לפגישת ייעוץ אישית ללא התחייבות

עוד בתחום: