תביעות נשיכת כלב

כלבים הם חיית מחמד מקסימה ונאמנה, אבל נשיכה של כלב עלולה לגרום לנזק גופני ונפשי אצל הננשך וחשוב לזכור כי כל נזק שנגרם בעקבות נשיכת כלב מזכה בפיצויים!

בשנים האחרונות החוק החמיר עם בעלי הכלבים בכל הקשור לתקיפות, וכיום, הוא מאפשר לתבוע פיצויים כתוצאה מתקיפה של כלב גם אם לא הוכחה רשלנות או הזנחה.
חשוב לזכור שאין גודל הכלב משנה במקרה הזה, למעט מספר יוצאים מהכלל, כל תקיפת כלב יכולה לזכות בפיצוי כספי. החוק קובע כי כל כלב מגיל כמה חודשים, חייב ברישיון אחזקה, במתן חיסונים הכרחיים כגון כלבת וסימון הכלב בשבב תת עורי לזיהוי בעליו .

אין להוציא כלבים ללא רצועה, וכלבים מזן מסוכן יסתובבו בטיולים עם מחסום לפה, וכלבים יהיו מוחזקים בחצרות הבית או בתוכו. היה והכלב נשאר בחצר הבית, יש צורך לתלות שלט זהירות בכניסה לבית.
כשמדובר בכלבים מזן הנחשב למסוכן, יש לציין על גבי השלט "זהירות כלב נושך". 

ישנם מקרים בהם בעלי הכלב לא ימצאו אשמים: 
אם המותקף התגרה בכלב זמן קצר לפני התקיפה
אם המותקף ניסה לתקוף את בעל הכלב
אם פרץ לביתו של בעל הכלב מבלי רשות (הסגת גבול)

מה עושים במקרי תקיפת כלבים?
אם הכלב התוקף אינו של איש, והוא משוטט ברחוב – יש לברר מול הרשות המקומית כיצד הם אחראיים לכך. ראשית, עליכם לקבל טיפול רפואי, ולהודיע בקופת החולים כי הפגיעה נוצרה מתקיפת כלב על מנת שהדברים יהיו רשומים ומתועדים. 
לאחר מכן, יש לגשת לרופא מומחה לקבלת חוות דעת רפואית בדבר קביעת אחוזי נכות אם אכן מדובר בפציעה רצינית. חשוב לאתר ולוודא שיודעים מיהם הבעלים ורק לאחר מכן, לגשת למשטרה ולהגיש תביעה נגד בעל הכלב באם הוא קיים. כתב האישום יכול להיות בגין התרשלות בהחזקת הכלב.
יש להודיע ולדווח על כך לרשות המקומית וכמובן, לשמור את כל מסמכי הפציעה והתיעוד הרפואי הקיים בגין הנשיכה. 

מה משרדנו יכול לסייע לך?
אנחנו במשרד אלגבי אגבלי בעלי נסיון רב בטיפול בתביעות מסוג זה. נשמח ללוות אותך עד לקבלת הפיצויים המגיעים לך.