פשיטת רגל קטנה

במאמר מידע זה נסביר מהי פשיטת רגל קטנה ומה מבדיל אותה מפשיטת רגל בהליך הידוע והמוכר. לאחר מכן, נכיר משרד עורכי דין שיוכל לייצג אתכם נאמנה בפשיטת רגל קטנה ולגרום למערכת המשפטית להחשיב אתכם כמי שנהגו בתום לב, ועל כן ניתנת לכם הזכות להפטר חלוט.

הגדרת פשיטת רגל קטנה

הליך מקוצר מתקיים במקרים בהם ערך נכסי החייב אינו עולה על סכום שנקבע בחקיקה. כאשר בית המשפט מקבל בקשה לפשיטת רגל מהחייב או מהנושה, עורך דין המתמחה בפשטות רגל יכול לשכנע את בית המשפט שנכסי החייב בסיכומם אינם עולים על אותו סכום. הדבר נעשה באמצעות תצהיר שמגיש עוה"ד. ניתן גם ליידע את הכונס הרשמי ולתת לו ליידע בנידון את בית המשפט. האחרון רשאי להורות על ניהול מקוצר של פשיטת הרגל ולא על ניהול רגיל.

הבדלים עיקריים בין הליך רגיל למקוצר

זהות האחראי על קופת הכינוס – בפשיטת רגל רגילה, האחראי על קופת הכינוס הוא נאמן מטעם הנושים. בפשיטת רגל מקוצרת עושה זאת אוטומטית כונס הנכסים הרשמי, ללא אפשרות מצד הנושים לשנות זאת.

ועדת לביקורת ההליך – בפשיטת רגל רגילה הנשים יכולים למנות ועדת ביקורת שתפקח על פעילות הכונס הרשמי. הפיקוח על האחרון נעשה ישירות על ידי בית המשפט. אם ועדת הביקורת צריכה לתת אישור כדי שהכונס יפעל בדרך מסוימת, בית המשפט הוא שנותן אישור זה, או מסרב להעניק אותו.

בפשיטת רגל רגילה לא ניתן לסתור חוקים שנחקקו על ידי הרשות המחוקקת, כולל תקנות שעה שחוברו עבור הנמצאים בהליך: חייבים ומנגד כונסים רשמיים ומנהלים מיוחדים. בפשיטת רגל מקוצרת – הכונס, שהוא סמכות ביצועית בהליך, יכול לקיים מעשים הסותרים את החוקים הללו, למשל לחקור חייב בדרך שהוא מוצא לנכון לחשוף את אמיתות דבריו ולא בדרך שנקבע על ידי המחוקק, בהכרח. בכך, זהו אישור שהרשות המבצעת נכנסת לעובי הקורה ובוחנת את החייב על פי דרכה.

הדרך היחידה לסתור החלטת בית משפט ולקיים פשיטת רגל רגילה היא כאשר היקף נושים המהווה 75% מערך התביעות מבחינת החוב שצריך להיות משולם להם מתנגד להליך מקוצר, פשיטת רגל תתנהל בהליך רגיל.

מנגד, אם הוכח כי סכום החוב ל החייב אינו מעל 10,000 ₪, ולעתים – סכום אחר, תלוי בחקיקה באותה שנת מס, לא ניתן יהיה לערער על החלטת כס השיפוט להשתית הסדר מקוצר, אלא דרך בית המשפט עצמו. במידה וניתן יהיה לחלק לנושים תשלומים מקופת הכינוס, היא תתבצע באמצעות דיבידנד יחיד.

משרד עו"ד אלגבי אגבלי מתמחה בפשיטות רגל קטנות

עורכי הדין אלגבי אגבלי ושות' מעמידים לרשותכם עורך דין פשיטת רגל ומחיקת חובות שידע מתי עדיף יהיה ללכת לפשיטת רגל רגיל ומתי לבחור בשיטה המקוצרת. הוא יממש צעדים משפטיים על בסיס חוות דעת מקצועית ומלומדת אשר תתאים את ההליך על פי התחשיבים שלנו כך שמינימום נזק ייגרם מאוחר יותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד

תקועים עם חובות או עומדים לפני פשיטת רגל?
לקבלת ייעוץ משפטי הירשמו עכשיו: