רשלנות רפואית באבחון תוצאות בדיקות היריון

לצוות הרפואי של קופות החולים בארץ, ישנה אחריות רבה לטיפול ומעקב אחר נשים בהיריון. יש לבצע בדיקות מקיפות, בכדי לוודא כי העובר מתפתח באופן תקין , על פי גיל ההיריון ומצבה הבריאותי של האישה. אם ישנו פיגור בהתפתחות העובר, על רופא הנשים, להפנות את האישה לבדיקות שונות וליידע אותה לגבי הבדיקות שכלולות בסל הבריאות ואת האפשרות הנוספת של בדיקות נוספות שניתן לבצע באופן פרטי . בהרבה מקרים קיימת רשלנות רפואית באבחון תוצאות בדיקות היריון. מדובר על פענוח לא נכון של הרופא, כשאר כל יום או שבוע שעוברים במהלך ההיריון, עשויים להיות קריטיים, כמו למשל האפשרות לבצע הפסקת היריון בזמן.

הפניות לייעוץ גנטי בזמן הנכון

מלבד בדיקות הדמיה בהיריון,  יש לבצע בדיקות גנטיות כגון CARYO TYPE, בדיקת דם מיוחדת לגילוי פגמים גנטי או בדיקת מי שפיר, אשר משקפת בוודאות, את המומים הגנטיים של העובר. בדיקת חלבון עוברי למשל, מראה חשש לפגמים גנטיים בעובר. כאשר מתגלים שינויים מעבר לנורמה בבדיקות החלבון העוברי, הרופא המטפל חייב יהיה לשלוח את ההורים לייעוץ גנטי של מומחה, כך שיוכל לשלוח את הורים לבדיקות גנטיות נוספות.  רשלנות רפואית באבחון תוצאות בדיקות היריון, עשויה לגרום להמשך היריון שאינו תקין וללידת מום מולד, אשר יגרום סבל להורים ולילד עצמו. 

אבחון נכון של רופא נשים אחראי- ימנע תוצאות הרות אסון בהיריון

במשך ההיריון, מתבצעות בדיקות שונות לגילוי פגמים בעובר, כגון מומים גנטיים מחלות ועוד. רופא נשים מומחה, אשר אחראי באבחנתו, ישאל שאלות את ההורים, לגבי היסטוריה של מחלות גנטיות במשפחה. על מנת למנוע מומים או מחלות גנטיות בעובר, הרופא ישלח את ההורים לבדיקות גנטיות מקיפות, בכדי לשלול מום ביילוד. רוב המחלות הגנטיות, מועברות לעובר, באמצעות האישה, כך שהיא זו שתיבדק לראשונה. גם בדיקות הדמיה שרופא אינו מאבחן נכון, גורמות לתביעות רבות בגין רשלנות רפואית באבחון תוצאות בדיקות היריון. אם האישה המשיכה את ההיריון, כאשר סמכה על פענוח של הרופא המטפל והיילוד נולד עם מום, זוהי בהחלט עליה לתביעה שעשויה להגיע לפיצויים בגובה רב.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו