רשלנות רפואית בניתוח

ישנן תביעות רבות, המוגשות בגין רשלנות רפואית בניתוח. טיפול רשלני בניתוח, הוא אחד מסוג התביעות הנפוצות, אם בגין ניתוח רפואי או ניתוח פלסטי. כל ניתוח, דורש מיומנות רפואית ואחריות מקצועית גבוהה. הכרת ההיסטוריה הרפואית של החולה, צוות מיומן בחדר הניתוח ומנתח בעל שנים רבות של מוניטין וותק בתחומים מסוימים, הם אלה שיגרמו להצלחת הניתוח. על צוות חדר הניתוח, הכולל מרדים, רופא מנתח, אחיות חדר ניתוח שימוש בטכנולוגיות מתקדמות באמצעות טכנאים יש להיות מתואמים האחד עם השני לכל אורך הניתוח. לאחר הניתוח, על החולה להיות תחת מעקב רפואי,  עד להבראה  המוחלטת של המנותח.

שלבים שונים בניתוח ואחריו המהווים רשלנות רפואית

כל התהליך של לפני, בזמן ואחריו, מלווה במכלול מרכיבים אשר הראשי בהם, הינו מיומנותו של הרופא המנתח, המקצועיות של הצוות ועוד. הליך זה, אינו מסתיים בחיתוך בלבד, כי אם באבחון מקדים של המחלה, בדיקות מקיפות, אפשרויות חלופיות קודם לניתוח וכדומה. כל רשלנות רפואית בניתוח, עשויה לגרום לנזקים למנותח ובעקבותיהם, הגשת תביעה בבית המשפט, בגין רשלנות רפואית. עורכי דין רשלנות רפואית, מטפלים בתביעות אלה, כאשר יש להם ידע מקיף ונרחב בתחום הרפואה, כך שהם יכולים לקרוא את התיק של התובע על כל מסמכיו הרפואיים כולל האבחון ופענוח בדיקות רפואיות שקדמו לניתוח. על התובע, להמציא כמה שיותר מסמכים רפואיים, אשר יסייעו בתביעה ובהוכחות השונות הקשורות לה.

אינפורמציה לחולה לפני הניתוח ואחריו- חובת הרופא

את כל האינפורמציה הרפואית, על הרופא לספק לחולה קודם לניתוח. אינפורמציה זו, כוללת את כל פרטי הניתוח, הסיכונים, סיכויי ההצלחה, תהליך ההחלמה ועוד. אם מדובר בתהליך רפואי חדש, על הרופא ליידע את המטופל. זה אמנם נכון כי לפני כל ניתוח, החולה מחויב לחתום על מסמך, אשר בו הוא מסכים לעבור את הניתוח ומודע להשלכות ולסיכונים בו, אך אין זה אומר כי רשלנות רפואית בהליך כירורגי, אינה עשויה להיגרם. בשנים האחרונות, ישנה עלייה בתביעות בגין רשלנות רפואית, בגלל חוסר מיומנות של רופאים שונים, חוסר בדיקות מקדימות או פענוח לא נכון, או התעלמות ממצבים רפואיים קיימים של המטופלים לפני הניתוח כך ששיקול נוסף ודעה של עוד מומחה, עשויות היו להציל את המנותח.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו