תביעות עמידר

שירות השיכון הציבורי בישראל מכיל בתוכו חברות כמו עמידר, חלמיש ורשות הפיתוח. הוא מציע פתרונות דיור לאוכלוסייה שידה אינה משגת לקנות דירה בשוק החופשי. מכיוון שמלאי הדירות הציבורי מצטמצם, לא כל מי שעומד בתנאי החובה יזכה לשכור דירה ציבורית.

ישנם לא מעט דיירים שמקבלים סיוע ממשרד השיכון בתשלום שכר דירה, אך התחרות הממשית בתחום עוסקת בשאלה מי יקבל את הזכות להתגורר בדירה שבפועל שכר הדירה שלה סוציאלי: נמוך מאד בהשוואה לשווי השוק. לחילופין, תחרות קיימת גם בנושא הפינויים אותם מבקשות החברות הללו לבצע נגד דיירים המחזיקים בדירות ציבוריות, בין אם המגורים בהן לגיטימיים ובין אם מדובר בפלישה.

מי היא חברת עמידר?

עמידר היא החברה הלאומית לשיכון בישראל. היא משמשת כלי יעיל במימוש מדיניות הרווחה הארצית בכל ממשלות ישראל. מאז הקמתה בשנת 1949 היא מילאה תפקיד היסטורי בבניית בנייני הארץ ושיכון מיליונים של עולים.

גם כיום החברה מספקת פתרונות דיור לנזקקים. היא גם מבצעת שיפוץ מוסדות, הענקת פיצוי לדיירי קו העימות בשיקום בתיהם שנפגעו, וכן מסייעת, במקרים מסוימים, בתשלומי שכר הדירה. דירותיה מצויות בכל רחבי הארץ, מקריית שמונה ועד אילת. 

תביעות פינוי דיירי עמידר

לדייר המוגן עומדת הזכות להמשיך לגור בדירתו כל עוד תנאי חוזה השכירות לא הופרו, חוק הדייר המוגן נשמר על ידו, ודמי השכירות שולמו כדין. כלומר, עמידר יכולה לפנות לדיירים בטענה שהפרו את החוזה או לא שילמו שכירות.

עמידר רשאית לפנות גם דיירים שלא סרחו למטרות בנייה, פינוי בינוי, הריסה או קניית הזכויות בנכס. פינויים כאלו מוגדרים "פינויים בהסכמה" ועל כן ניתנים עבורם דמי פינוי לדייר המפונה.

כאשר הדירה מכילה נזקים רבים שנגרמו על ידי הדייר, והיא הגיעה למצב תחזוקתי קשה מנשוא, זה יכול לשמש עילה לפינוי הדייר. אם השימוש בדירה נעשה למימוש מטרה לא חוקית, מושכרת בשכירות, או שהדייר אובחן כמי שנטש את הדירה לזמן ארוך – יכולות עילות אלו לשמש אף הן לפינוי הדייר.

חשוב לדעת! גם אם מתקיימת מי מהעילות הללו, בית המשפט מוסמך לבלום בגפו את הפינוי, ולהורות על הישארות הדייר בנכס בניגוד לכוונותיה של עמידר. הוא יעשה זאת כאשר הוא סבור שהופר חוק הגנת הדייר, ואין זה מוצדק להורות על פינוי. בית המשפט מוסמך גם להורות כי יש להעמיד לדייר דיור חלופי במקום זה שממנו הוא פונה, או לשלם לו פיצויים בעלי שווי זהה.

אלגבי אגבלי – משרד עורכי הדין מומחה בתביעות הוצאה לפועל ודיני נזיקין !

אתם דיירים מוגנים וגרים בדיור הציבורי? נקלעתם לבעיה עם עמידר, חלמיש או כל קבוצה אחרת שהיא חלק ממערך דיור זה? אנו לשירותכם! יש לנו ניסיון רב שנים בטיפול בדיירים המתגוררים בדירות של חברות אלו. אנו נגיש חוות דעת מלומדות ומנומקות לבית המשפט ונדאג שתישארו בדירה או ישולם לכם פיצוי הולם עקב פינוי שכבר נעשה.

לפגישת ייעוץ אישית ללא התחייבות

עוד בתחום: