תביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה

לידה של יילוד עם מום מולד, עשויה הייתה להימנע, ע"י בדיקות מעמיקות ואבחון או פיענוח נכון של הבדיקות, ע"י הרופא המטפל. היום, קיימים הרבה מקרים של תביעת רשלנות רפואית בהיריון ולידה, אם לגבי מומים ותסמינים שניתן היה  לאבחן בעת ההיריון. הורים רבים, תובעים גורמים רפואיים שונים אם נגד קופת החולים, בית החולים , הרופא המטפל, טכנאי מעבדה וכדומה. יש להוכיח משפטית, כי לולא אבחון נכון, ניתן היה למנוע את לידת היילוד שהיה בעל מום עוד בזמן היותו ברחם אמו. על פי המונחים המשפטיים, מקרים מסוג זה, נקראים "הולדה בעוולה" תביעה מסוג זה, מאפשרת להורים, לתבוע פיצויים בשל הוצאות גידול הילד, כגון צרכיו הרפואיים או הסיעודיים של היילוד, בשל מוגבלויותיו בכל ימי חייו.

הימנעות מלידת מום מולד – אחריות הרופאים

אישה הרה, אינה יודעת אילו בדיקות היא אמורה לעבור ומה תוצאותיהן. תחום זה, שייך לרופאים וכל הגורמים הקשורים בבדיקות רפואיות שהן כה חשובות הן לעובר והן להורים בעת ההיריון או בזמן הלידה. למשל אם הוחלט לפני הלידה על ניתוח קיסרי, ניתוח זה, יכול היה למנוע שיתוק מוחי שנגרם בגלל חוסר חמצן, כאשר לידה הסתבכה, או שכבר היה מקוניום  בשליה והיו סימני מצוקה ברורים של העובר, שהרופא לא גילה באמצעות בדיקת דם פשוטה כמו בדיקת אסטריול {בדיקת דם המראה את הזדקנות השיליה או שמראה כי העובר במצוקה}. גורמים אלה, מספיקים בהחלט, לגרום לביצוע של תביעות רשלנות רפואית בהיריון ולידה.

רשלנות רפואית בתחום מיילדות ,גנטיקה ופריון

תחום תביעות רשלנות רפואית הריון ולידה מורכב מדיסציפלינות רפואיות שונות, אם גניקולוגיה ומילדות, גנטיקה ופריון, נוירולוגיה של העובר ועוד. החשיבות של תחום זה היא רבה, שכן, מומים שיגדלו נכים למשך כל ימי חייהם, אם כתוצאה משיתוק מוחין {CP} או גנטיקה כגון אוטיזם או מחלות נוירולוגיות אחרות. אם ישנו חוסר בבדיקות משמעותיות שעשויות היו למנוע את  המשך ההיריון והלידה, הרי מדובר על תביעה בגין רשלנות רפואית. עורך דין רשלנות רפואית יצטרך לקרוא היטב את התיק על מנת לבחון את סיכוי התביעה וכן, הערכת גובה הפיצויים.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו