דיני ביטוח - כל מה שחשוב לדעת

תובעים את הביטוח? פנו לעורך דין מומחה לדיני ביטוח!
חברת עורכי דין אלגבי אגבלי מומחה בתביעות כנגד הביטוח לרבות: ביטוח פוליסות, ביטוחי חיים ועוד. עורך דין יוסי אלגבי, מבעליו של חברת עורכי הדין אלגבי אגבלי וראש מחלקת נזיקין, מעניק שירותי ייעוץ משפטי ומלווה את בתובע לאורך כל התהליך עד להשגת מלוא הפיצויים המגיעים לו.
פנו אלינו לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

ההישגים שלנו

ליווי וייצוג תובעים בתחום דיני הביטוח, מתבצע בתחומים רחבים מאוד: ביטוח פוליסות, ביטוחי חיים, ביטוח חבות מעבידים, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח משכנתא, ביטוח סיעוד, ביטוח רכוש, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח צד ג', ביטוח רכב, ביטוח נסיעות לחו"ל, קרן פנסיה ועוד. הליווי המשפטי נועד על מנת לייצג נאמנה את האינטרסים של התובע, שהיה מעורב באירוע שאין לו כיסוי בפוליסה.

עורך דין דיני ביטוח – מתי צריך את שירותיו?

במקרה שהמבוטח נקלע לאירוע שיש לו כיסוי ביטוחי ושהוא עצמו נחשד בגרימתו, אזי הוא מקבל את הסיוע המשפטי מחברת הביטוח, במקרה שהוא נתבע על ידי גורם אחר. עם זאת, במידה שחברת הביטוח קובעת שהפוליסה אינה מכסה את האירוע, מומלץ שהמבטוח ישכור את שירותיו של עורך דין מומחה לדיני ביטוח.

גם כאשר המבוטח נמצא בצד השני של המתרס, כלומר שהוא עצמו נפגע במסגרת אירוע מסוים כגון תאונה או פגיעה אחרת, חברת הביטוח לא בהכרח תעניק לו את הכיסוי הביטוחי. במקרה כזה, שירותיו של עורך דין לדיני ביטוח יידרשו על מנת לסייע למבוטח לקבל את הפיצוי המגיע לו, לרבות ליווי בתהליך החקירה שחברת הביטוח רשאית לבצע.

על מנת לפעול לטובת האינטרסים של התובע למן הרגע הראשון, מומלץ לפנות לעורך דין כבר מרגע התרחשות האירוע, זאת כדי לקבל הדרכה בנוגע לפנייה נכונה ורלוונטית אל חברת הביטוח, לצורך דיווח על קיומו של האירוע. ככל שהפנייה אל חברת הביטוח תתבצע מוקדם יותר, כך ייטב, זאת כיוון שחברות הביטוח זכאיות לחודש ימים מרגע ההודעה על אירוע שאמור להיות לו כיסוי ביטוחי – ועד למתן הפיצוי.

אילו חוות דעת מקצועיות נוספות ייתכנו בתביעות ביטוח?

במקרים שבהם האירוע הדורש כיסוי ביטוחי ושאותו התובע מבקש לקבל מחברת הביטוח שלו, מצריך חוות דעת רפואית – לעתים תידרש דעה מקצועית של רופאים מומחים, על מנת לקבוע האם קיימת או שלא קיימת חבות של חברת הביטוח למתן כיסוי.

החובה להגיש תביעה בכתב לחברת הביטוח

מומלץ להגיש תביעה בכתב אל חברת הביטוח מוקדם ככל האפשר, זאת כיוון שרק הודעה כזאת תחייב את החברה לפעול למען בדיקת החבות שלה למתן פיצוי למבוטח ובתוך חודש ימים כאמור. במידה שחולפים למעלה משלושים יום ונמצא כי החברה אמורה לשלם את הכספים למבוטח, היא תוסיף להם ריבית והצמדה.

כדאי להסתייע בעו"ד המומחה בתחום דיני ביטוח לייעוץ למבוטחים המעוניינים לתבוע את חברת הביטוח שלהם, כבר משלב ניסוח כתב התביעה לחברת הביטוח, על מנת להגיש מסמך רלוונטי שיועיל ככל הניתן להוכחת החבות של החברה.

ליווי של עורך דין לדיני ביטוח במהלך החקירה של חברת הביטוח

חברת הביטוח רשאית להפעיל חוקרים מטעמה וכן אנשי מקצוע מתחום הרפואה, השמאות וכל מקצוע רלוונטי אחר, שיכול לאשר או שלא לאשר את חבות החברה למתן פיצוי כספי למבוטח. על המבוטח לשתף פעולה עם כל אמצעי חקירה שכזה, אך מומלץ להיוועץ עם עורך דין מומחה לפני תחילת התהליך וכן בכל שלב בדרך, על מנת לפעול בצורה שתקדם את האינטרסים שלו באופן האופטימלי.

גלילה לראש העמוד

הגיע הזמן לחפש את הצדק - הורים יקרים אנו כאן לתמוך בכם - בתביעה כנגד המוהל המסוכן ״הרב משה דרעי״ בעקבות הסיפור שנחשף בחדשות 13 , במידה וילדיכם נפגע מהרב הינכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף