תאונות דרכים המתרחשת במסגרת העבודה

תאונת דרכים שהוגדרה כתאונת עבודה

במקרה שפגעתם בדרך לעבודה או בחזרה הביתה, מדובר בתאונת עבודה והטיפול בתביעה הוא שונה.

כל תאונה המוגדרת על פי חוק כתאונת דרכים, המתרחשת בתוך מסגרת הזמנים של העבודה, החל מרגע היציאה לעבודה ועד לרגע החזרה הביתה, תיחשב גם כתאונת עבודה וגם כתאונת דרכים – ותזכה בפיצוי נוסף.

כאמור, תביעה בגין תאונת דרכים, המוגדרת גם כתאונת עבודה, מוגשת בראש ובראשונה למוסד לביטוח לאומי. יחד עם זאת, במקרה שמעורב רכב מנועי בתאונה, ניתן לתבוע גם את חברת הביטוח של כלי הרכב הפוגע.  לכן חייבים לתבוע גם את ביטוח החובה וגם את הביטוח הלאומי. אם לא תבעתם את ביטוח לאומי, תפסידו כיוון שחברת הביטוח תעשה קיזוז רעיוני-תיאורטי של מה שיכולתם לקבל מהביטוח הלאומי ולא טרחתם לבקש.

תביעה לביטוח לאומי יש להגיש במהלך השנה הראשונה שלאחר התאונה. הליך משפטי כנגד חברת הביטוח של הרכב עשוי לקחת זמן רב יותר

 

האם עצמאים זכאים לפיצוי על תאונת דרכים שהוגדרה כתאונת עבודה?

הביטוח הלאומי אינו מבדיל בין עצמאי לשכיר בכל הקשור לפיצוי. ההבדל העיקרי הוא בשעות העבודה והיכולת להוכיח שהתאונה אירעה בדרך לעבודה או בחזרה ממנה. במרבית המקרים לעובדים עצמאים אין שעות מוגדרות. ובחלק מהמקרים אין להם מקום עבודה קבוע. לכן יש קושי  להכריע האם מדובר בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה.

 

עצמאי זכאי לתבוע את ביטוח לאומי על תאונת דרכים במסגרת תאונת עבודה בתנאי ששילם דמי ביטוח לאומי, הוא נפצע באירוע המהווה תאונת עבודה . 

במקרה שחלילה נפגעתם – כדאי כי תמצו את זכויותיכם, בעזרת עו"ד הבקי בתחום.

הידע והניסיון של משרד עורכי הדין אלגבי אגבלי ושות' מאפשרים לנו להתמודד עבורכם בצורה נכונה מול טענות חברת הביטוח ולהשיג לכם פיצוי מרבי במסגרת תביעת תאונת דרכים מקצועית.

 

 

לפגישת ייעוץ אישית ללא התחייבות

עוד בתחום:

נגישות
גלילה לראש העמוד