הגדרת תאונת דרכים

הגדרת המושג "תאונת דרכים"

אירוע בו נגרם לאדם נזק גוף כתוצאה משימוש ברכב מנועי דו או 4 גלגלי למטרות תחבורה. תאונת דרכים תיחשב גם כאשר הרכב שלכם התלקח, או עקב נזק פנימי שהתחולל ברכב וגרם להשבתתו. גם אם הגורם לחבלות הללו הוא משהו או מישהו מחוץ לרכב, כולל במקרים בהם בעל הרכב זכה ל- "עונש" לרכבו על שעמד במקום חנייה פרטי, או שכוחו המכני של הרכב נוצל בעת התהוות המפגע – וכל אלו רק אם הייעוד של הנסיעה או החנייה של הרכב לא השתנה: מדובר בנסיעה או חנייה לשם הנסיעה והחנייה ולא לשם פגיעה במישהו אחר, למשל. במידה ולא כך, לא ייחשב המפגע תאונת דרכים כי אז היה כאן נזק מכוון לרכוש של אדם או כלפי האדם עצמו, אשר נעשה באמצעות הרכב המנועי. במקרה של תביעת תאונות דרכים, אנו במשרד עורכי הדין אלגבי אגבלי מלווים אתכם בתהליך התביעה ועד לקבלת את כלל פיצויי תאונות דרכים המגיעים לכם.

הגדרת המושג "נזק גוף"

נזק גוף הנו מוות, מחלה, פגיעה נפשית או ליקוי גופני, כמו גם מוגבלות שכלית שנוצרה עקב מפגע מסוים. מדובר בפגיעה ברכיב מגוף האדם הדרוש לתפקודו. 

הגדרת המושג "שימוש ברכב מנועי"

נסיעה ברכב, כניסה לרכב, ירידה מהרכב, החניית הרכב, דחיפת הרכב, גרירת הרכב, טיפול רכב שנעשה בדרכים, או תיקון רכב שנעשה בהם – אשר מתבצע על ידי המשתמש או אדם אחר שתחום המוסכים אינו תחום עיסוקו העיקרי, כולל מקרי התהפכויות, הידרדרות הרכב, התנתקות חלקים ממנו במהלך הנסיעה, או כאשר הרכב נמצא בחנייה, שלא תוך כדי טיפול של הנהג או בא כוחו. טעינת הרכב במטען או פריקת מטען מהרכב לא נחשבות "שימוש ברכב מנועי". 

הגדרת המושג "נפגע"

אדם שנגרם לו נזק גוף, נפש או מוח בתאונת דרכים, למעט אם זה נגרם בפעולת איבה, ואז הפגוע מוגדר כנפגע פעולות איבה, עם משמעויות חוקיות שונות מאלו של נפגע תאונת דרכים.

משרד עו"ד אלגבי אגבלי מתמחים בייצוג נפגעי תאונות דרכים

משרד עורכי דין אלגבי אגבלי דוחף כל נפגע לקבל מיד טיפול רפואי מקיף, להודיע לרופאים על אשפוז עקב תאונת דרכים על מנת שיספקו לו את כל המסמכים המתעדים את הטיפולים שקיבל. כמו כן, ממליץ עוה"ד לאסוף תיעוד מהשטח, תמונות, סרטונים וחומר מתועד של עוברי אורח ופרטים של נהג צד ג'. המשרד יפיק ממסמכים אלו חוות דעת משפטית, עמה ניתן יהיה לגשת לדיונים מול חברות הביטוח וגורמים נוספים שיש לתבוע על מנת לזכות בפיצויים המגיעים לך כחוק.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו