מהי החמרת מצב?

מהי החמרת מצב? ומי רשאי לתבוע להחמרת מצב?
החמרת מצב מתייחסת לכל מי שנפגע בעבודה והוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כנפגע תאונת עבודה. יש נפגעים, שנקבעה להם נכות לאלתר/זמנית, והם דורשים לבדוק מחדש את דרגת הנכות מאחת משתי הסיבות או שחלה החמרה במצבם הרפואי או שנמצאה פגימה נוספת שקשורה נסיבתית לתאונת העבודה. גם במקרים בהם ביטוח לאומי דחה את בקשת הנפגע לקבוע דרגת נכות חדשה, בקובעה שאין קשר נסיבתי בין הפגימה לתאונה, הוא עדיין יכול לדרוש החמרה במצב, כלומר הוא רשאי לערור על כך, לבית הדין האזורי.

האם הוועדה הרפואית חייבת לאשר את ההחמרה?

היה והנפגע מחליט לערור על החלטת הוועדה, עליו להמציא מסמכים ואישורים רפואיים התומכים בגרסתו, על מנת שיסייעו להוכיח את הקשר הסיבתי שבין התאונה לפגימה או ההחמרה. אולם, גם לאחר שהוא השיג את כל המסמכים, האישורים ותוצאות הבדיקות הרפואית הנדרשות, אין הוועדה חייבת לפסוק לטובת הנפגע. האישור הרפואי נדרש כדי שניתן יהיה מלכתחילה, להגיש את הבקשה במוסד לביטוח לאומי, אך ההחלטה היא בסופו של דבר של הוועדה הרפואית העובדת מטעם המוסד ביטוח לאומי.

מה משרדנו יכול לסייע לך?

משרד עורכי דין אלגבי אגבלי ושות' מעמיד לרשותכם עורך דין החמרת מצב לאחר תאונת עבודה. עורכי הדין לענייני תאונות עבודה של משרדנו הינם בעלי ניסיון רב ומכירים את התחום היטב, הניסיון שלנו מביא אותנו לייצוג מקצועי למול המוסד לביטוח לאומי, מתוך היכרות עם דרכי העבודה והנהלים בעבודה מולם. אנחנו מלווים אותך בעת בדיקתך בפני הוועדה, וטוענים בפניה בעת הצורך.