ניהול תיק מול ביטוח לאומי

עורך דין ביטוח לאומי מספק ייעוץ משפטי ללקוחות הזקוקים להכרה ממוסד זה בשל תאונות, פציעות ונזקים שנגרמו במהלך עבודתם. המוסד לביטוח לאומי מחזיק בהגדרות שונות לכל מצב של מוגבלות גופנית: את חלקן הוא מגדיר כאחוזי נכות, את חלקם החמור יותר כנכות כללית, ואת היתר הוא מסווג כנזקים החייבים בדמי פגיעה או דמי תאונה: מענק חד פעמי בגין אותה פגיעה. 

כך או כך, לזכות בהכרה מביטוח לאומי ללא עורך דין ביטוח לאומי כמעט בלתי אפשרית במציאות של ימינו, וגם לקוחות עקשניים שהחליטו לתבוע את הביטוח הלאומי בוועדות ערר ובהמשך בבתי דין לעבודה – גילו שהסמכות של המוסדות הללו יותר מדי מוגבלת כדי להביס את ראשי הוועדות הרפואיות ששללו את היותם מוגבלים או נכים. לעומת זאת, מי שהשתמש בעורך דין ביטוח לאומי גילה, לרוב, שהוא גם משיג הכרה במצבו כזכאי לאחוזי נכות, נכה או נפגע תאונה.

הסוגיות בהן מטפל עורך דין ביטוח לאומי

להלן רשימה של מקרי סוגיות בהן מטפל עורך דין ביטוח לאומי: אבטלה, גמלה לילד נכה, גמלת ניידות, גמלת סיעוד, דמי לידה, דמי מזונות, דמי תאונה, הבטחת הכנסה, חובות לביטוח לאומי, מחלות מקצוע, נכות נפגעי עבודה, נפגעי גזזת, נפגעי פוליו, נפגעי פעולות איבה, פשיטת רגל ופירוק, קצבת זקנה ושאירים, תושבות.

במשרד עורכי דין אלגבי אגבלי ושות' יסייעו לכם לבנות קו משפטי רציף ומוצק מול ביטוח לאומי. בכל מצב בו אתם נמצאים בתהליך מול ביטוח לאומי, עורך דין מומחה בתחום יסייע לכם בהכרה בזכויותיכם מול ביטוח לאומי. משרד עורכי דין אלגבי אגבי מתמחה בטיפול בתביעות מול ביטוח לאומי במקרי נכות כללית, תביעות חובות, אבטלה, זכאות לכספים ופיצויים ועוד. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

משרד עורכי הדין אלגבי אגבלי ושות' פועל למען מיצוי זכויותיכם בביטוח לאומי. מבין התביעות שאנו מטפלים בהם:

נכות כללית: אחוזי נכות כללית נקבעים על פי קריטריונים של וועדת המוסד לביטוח לאומי. הוועדה בוחנת האם מדובר בפנייה של מי שנמצא בגיל העבודה – 18 עד פרישה. כמו כן, היא בוחנת האם הוא סובל מ- 60+ אחוזי נכות, ואם מדובר במישהו שיש לו נכות כלשהי בשיעור של 25% מספיקים לו 40% נכות כללית. במידה ומדובר בעקרת בית היא תיבחן על פי יכולות התפקוד שלה ועל פי 50+ אחוזי נכות ומעלה. אחוזי הנכות נקבעים על פי וועדה רפואית של ביטוח לאומי.

פגיעה בעבודה או מחלת מקצוע: ביטוח הנועד לפצות נפגעים במקום עבודתם. הפיצוי הוא על אובדן שכר או הכנסה בתקופה שלאחר הפגיעה, ועקב הפגיעה. הנפגע זכאי לקבל טיפול רפואי חינם מטעם ביטוח לאומי בגין הפגיעה בעל כורחו. אם הפגיעה גררה עמה נכות, הוא יהיה זכאי לקצבה או מענק מתאימים מביטוח לאומי. אם הוא נפטר לאחר הפגיעה, משפחתו תהיה זכאית לקצבה מביטוח לאומי בגין תלות קודמת בנפטר.

גמול ניידות: הטבה הניתנת למתקשים בהליכה הסובלים מליקויים רפואיים ברגליים. מטרת ההטבות היא לסייע לפגועים להשתלב בחברה ולקיים חיים בלתי תלויים.

נפגעי פעולות איבה: אדם זה יהיה זכאי לתגמולים כספיים והטבות שונות המיועדים להחיש את החלמתו. מדובר, למשל, בתגמולים מדי חודש, תגמולים חד פעמיים לצורכי שיקום, מענקים שנתיים, ומענקים חד פעמיים. הזכאות נקבעת בהתאם לחוק ומשולמת על ידי ביטוח לאומי.

נפגעי תאונות אישיות: ניתן לתבוע פיצוי עקב תאונה שנגרמה לכם. חוק נפגעי תאונות אישיות מזכה מי שנפגע בתאונה ולא יכול לתפקד או איבד חלק ניכר מכושרו לעשות כן. החוק חל על כל בני ובנות 18+ כולל עקרות בית שאינן חברות בביטוח לאומי. משולמים 90 יום לכל היותר.

פיצוי לנפגעי גזזת: נפגעי הטיפול נגד גזזת וצאצאיהם או קרובי משפחתם יכולים להגיש תביעה למשרד הבריאות בגין הפגיעה בהם או ביקיריהם. נפגע, על פי לשון החוק בעניין, הוא מי שחולה בסרטן בראשו ובצווארו, או סובל מסרטן הדם. הנפגעים זכאים לפיצוי חד פעמי, מענק או קצבה חודשית בהתאם לאחוזי הנכות שתקבע הוועדה של ביטוח לאומי.

פיצוי לנפגעי פוליו: פיצוי חדש יחסית שיושם בחקיקה מ- 2007. החוק, שנקרא "פיצוי לנפגעי פוליו" מפצה את נפגעי הפוליו שלקו בישראל בשיתוק ילדים. הכנסת אישרה פיצוי גם למי שחלו לפני העלייה לארץ, אך טופלו בה לפני שנת 1970. נפגעי פוליו יכולים להגיש תביעות לביטוח לאומי ולקבל פיצוי חד פעמי, מענק יחיד או קצבה חודשית בהתאם לאחוזי נכותם.

משרד עורכי דין אלגבי אגבלי ושות' מעמיד לרשותכם עורך דין ביטוח לאומי מומחה בעל ניסיון רב בתחום. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישה וייעוץ ראשוני לגבי מצבכם.