עורך דין לתאונות דרכים קטלניות

תאונת דרכים קטלנית

ניתן לחלק את תאונות הדרכים  לשלוש קבוצות:

הראשונה היא תאונות שבהן נגרם אך ורק נזק לרכוש השנייה תאונות שבהן ניזוק רכוש או נחבל אדם ובשלישית תאונות דרכים קטלניות, כלומר תאונות דרכים  שאחד המעורבים נפגע בגופו ברמה קשה או שבהן אבדו חיי אדם.

במקרים של תאונות דרכים שהיו מעורבים פצועים קשה או הרוגים, לקרובים קשה לקבל החלטות שקולות ונבונות. על אף הצער, הכאב וחוסר העניין בפיצוי כספי חשוב למהר לבצע מספר פעולות על מנת לא לאבד את מלוא הפיצוי הכספי. אבל דווקא כשכל כך כואב, ונראה שהפיצוי הכספי הוא הדבר האחרון שבו צריך לעסוק, חשוב לבצע מספר פעולות כדי לא לאבד מאוחר יותר את הזכאות.

כל נפגע תאונות דרכים זכאי לפיצוי על נזקי הגוף שנגרמו לו, בין אם היה מעורב בתאונה כנהג, נוסע או כהולך רגל. הפיצוי ישולם לנפגע על ידי חברת ביטוח החובה של הרכב שבו נהג או ישב כנוסע. הולך רגל יפוצה על ידי חברת הביטוח של הרכב הפוגע. 

בן משפחה קרוב נהרג בתאונת דרכים

במקרה של תאונת דרכים קטלנית, שבה היו לאדם שנפטר בני משפחה, הם יהיו זכאים לפיצוי כספי, הן מכוח תביעה כ"תלויים" (כלומר, כמי שהיו תלויים במנוח לפרנסתם) והן מכוח תביעת ה"עיזבון" (כלומר, כיורשיו של האדם שמת כתוצאה מהתאונה.

תחילה יש להוציא צו ירושה אוצו קיום צוואה וזאת שיורשיו יוכלו לדרוש את הפיצויים. יש לאסוף את כל הנתונים הקשורים לתאונה, נתונים אודות התאונה עצמה, אישור משטרה, תעודת ביטוח חובה של הרכב המעורב, רישיון רכב וכו… כמו כן חשוב לאסוף קבלות ונתונים שעשויים להיות רלוונטיים לצורך קבלת פיצוי, כגון תלושי השכר של המנוח, הוצאות הקבורה, ההוצאות הנלוות, וכל מה שקשור לשבעה.

נגד חברת ביטוח החובה יש להגיש שני סוגים של תביעות: 

תביעת העיזבון – תביעה זו היא התביעה של יורשי האדם שמת בתאונה, ומכאן הצורך בצו ירושה.

תביעת התלויים – תביעה זו היא תביעה לפיצוי בני המשפחה שהיו תלויים בפרנסתו של המנוח למחייתם. המרכיב העיקרי בתביעה זו הוא הפסדי התמיכה של הנפטר באלמנה וביתומים. ככל שגיל המנוח בעת שנפטר היה צעיר יותר, כך הפיצוי שיקבלו בני המשפחה יהיה גבוה יותר, ויכלול אובדן של שנות עבודה פוטנציאליות רבות יותר. נתון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שכר המנוח.

לאלמנה וליתומים מגיעה קצבת שארים  מביטוח לאומי . בנוסף אם המנוח היה בדרך לעבודה ונפגע ייתכן שמדובר בתאונת דרכים במסגרת העבודה  ועשוי להקנות פיצוי כספי נוסף.

במידה שנפגעת  או קרוב משפחתך נפגע בתאונת דרכים, יש לפעול להגשת הודעה מתאימה למשטרת ישראל ולוודא קבלת דו"ח משטרה על האירוע.
מיד לאחר התאונה יש להיבדק בבית החולים, קופת חולים או כל מוקד חירום שיוכל לתת מענה רפואי ראשוני.
יש לתעד את כל ההוצאות הנובעות מהתאונה (רכישת תרופות, עזרים אורתופדיים, נסיעות בתחבורה ציבורית / מוניות) וכן לאסוף את כל המסמכים הרפואיים של כל ביקורי הרופאים, טיפולים , מרשמים וכד'.
לאחר איסוף החומר הרלוונטי, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה לתאונות דרכים קשות.

גלילה לראש העמוד

הגיע הזמן לחפש את הצדק - הורים יקרים אנו כאן לתמוך בכם - בתביעה כנגד המוהל המסוכן ״הרב משה דרעי״ בעקבות הסיפור שנחשף בחדשות 13 , במידה וילדיכם נפגע מהרב הינכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף