עורך דין נזיקין

סובלים מפגיעה ברכוש או בגוף?
חברת עורכי דין אלגבי אגבלי לשירותכם! עורך דין יוסי אלגבי, מבעליו של חברת עורכי הדין אלגבי אגבלי וראש מחלקת נזיקין, מתחייב לכם להצלחה ולהשגת מלוא הפיצויים המגיעים לכם. אלצנו תקבלו ייעוץ משפטי מקצועי, שירות אדיב, יחס אישי וליווי לאורך כל התהליך.
פנו אלינו לקבל ייעוץ ללא התחייבות

ההישגים שלנו

מעטים האנשים שלא ניזוקו במהלך חייהם, אם בגוף, בנפש וברכוש. נזקים יכולים להיגרם מפעולה שביצע גוף מסחרי, אדם פרטי או איש מקצוע. עם זאת מעטים מאוד האנשים שיודעים מה אפשר לעשות במקרים כאלה, מי מגן עליהם, מי יכיר בנזק שנגרם להם. מעטים עוד יותר יודעים מה יש לעשות בכדי לקבל פיצויים על הנזק שנגרם להם ומה הסיכוי שבית המשפט יפסוק לטובתם.

דיני הנזיקין נוגע בתחומים משפטיים רבים ומפרטים מה הם הנזקים בגינם ניתן לבקש פיצויים, לדוגמא מקרים של רשלנות רפואית, מקרים של תאונת דרכים, פגיעה מכוונת בגוף ועוד. המשותף לכל המקרים שנופלים בקטגוריה של דיני נזיקין הוא הצורך בקיומו של אחד משני פרמטרים. האחד הוא הוכחת נזק והשני הוא הוכחת כוונה ליצירת נזק.

נזיקין מתייחס לנזק הנעשה בזדון או שללא כוונה תחילה כלפי צד אחר במישרין או בעקיפין. פקודת הנזיקין (נוסח חדש), תשכ"ח-1968‏, היא החקיקה המרכזית במערכת דיני הנזיקין בישראל, שמשמשת בסיס של דינים אלו ומסדירה את היסודות שלהם. בפקודת הנזיקין מפורטות שני סוגי העוולות: עוולות מסגרת ועוולות ספציפיות. על-מנת שהתנהגות מסוימת תיחשב כעוולה ותתקיים חבות בנזיקין, עליה לעמוד בכללי אחת מהעוולות.

המשמעות היא שהעוולה צריכה להתקיים על פי עקרוניים שלפיהם יש לבחון כל מקרה ומקרה ולהכריע האם הוא עולה בקנה אחד עם התנהגות נזיקית ומוביל לאחריות ולפיצוי או לא. עוולות המסגרת לפי פקודת הנזיקין הן: רשלנות והפרת חובה חקוקה.

בלבלנו אתכם? ברור! הוכחת נזק וקבלת פיצויים עבור הנזק שנגרם לנו, אינם פשוטים כלל ורוב המקרים נקבעים כברי פיצוי או לאו, בבית המשפט. כפי שאמרנו, כל מקרה לגופו. עכשיו עולה השאלה מה עושה אדם מהשורה כי חש שחל לו עוול, חש שהוא ניזוק מהתנהגות כזו או אחרת. התשובה היא חד משמעית, פונים לעורך דין לענייני דיני נזיקין.

מה בעצם עושה עורך דין לענייני נזיקין ולמה עדיף לפנות לעורך דין המתמחה בתום הנזיקין?. ובכן, בדיוק בגלל הסיבות שהוצגו עד כה. מכיוון שתחום הנזיקין הוא רחב, למרות שהוא מחולק לקטגוריות כלליות כמו רשלנות רפואית ועוד. הרי שבית המשפט קובע כל מקרה לגופו וישנם מבחנים משפטיים שונים שצריכים להתקיים.

עם השנים למדו במשרד עורכי דין אלגבי אגבלי ושות', כי לא כל המקרים בהם אדם נפגע ופגיעתו מוכחת ונראית לעין, תוביל לפיצויים בתביעת דיני נזיקין. כיום, במשרד עורכי דין אלגבי אגבלי ושות' יודעים לנפות את המקרים השונים ולבצע הערכה לגבי הסיכויים לזכות בתביעת נזיקין. ישנה חשיבות להגשת תביעת הנזיקין והתאמת גובה הפיצוי לנזק שנגרם. הרי אדם שניזוק סובל באמת ותביעתו לרוב תהייה בכדי שיוכל לצמצם במעט את הסבל ולא בכדי ל'הרוויח' מתביעת הנזיקין. לכן, במידה ומצאת את עצמך מתמודד עם עוולה שגרמה לך לנזק, אין שום סיבה לנסות ולהתמודד לבד. בשיחת טלפון אחת במשרד עורכי דין אלגבי אגבלי ושות', יידעו לתת לך את הכיוון בו כדאי לך לפעול, לפני שזמנך יבוזבז על תביעות נזיקין שלא יובילו אותך לתוצאה המתבקשת.

מידע מקצועי אודות נזיקין

דיני נזיקין

עורך דין נזיקין בטיול של בית-ספר תיכון לבנות הוסעו התלמידות, וביניהן אילנה מרצלי שהייתה באותה עת תלמידת כתה ט', בטיולית (עא 2061/90 אילנה מרצלי נ'

קרא עוד »

דיני נזיקין

דיני נזיקין תחום הנזיקין הוא תחום משפטי גדול ומורכב. תחום הנזיקין מטפל בטווח עצום של מקרים בהם נגרם נזק לתובע והוא תובע פיצוי על הנזק

קרא עוד »