עצות להכנת תביעת פיצויים

לא פעם אתם עשויים למצוא את עצמכם מעורבים בתאונת דרכים, עבודה, תאונה בלימודים, או תאונה שהתרחשה מבלי שהייתם באיזושהי מסגרת. לחילופין, ייתכן ותמצאו את עצמכם מסייעים לחברים וקרובי משפחה שנפגעו. על כן, חשוב מאד ליישם עצות אלה לפי סדרן על מנת שהמהלך יצלח ולא תמצאו את עצמכם ללא כלום על אף החוויה הקשה אשר עברתם.

טיפול רפואי נדרש גם כשלא כואב, ונדמה לכם שהפגיעה תחלוף מחר

פגיעת תאונה: כל תאונה, אינה נושא להקלת ראש. גם אם נדמה לכם שלא כואב, אי פנייה לשירות רפואי דחוף (ברוב המקרים שציינו כאן זה צריך להיות שירות מיון בבית חולים) לא תחשוף פגמים ובאגים בגופכם שעשויים בהחלט לגרום לסף הכאב להתגבר דווקא בימי השגרה שלאחר התאונה. 

יצאתם מהמיון או מהשירות הרפואי הדחוף? פנו לרופא המשפחה

בסמכותו של רופא המשפחה או רופא כללי בקופת החולים – לשלוח אתכם לסדרת בדיקות וצילומי רנטגן ואולטרסאונד בהם עשויים להתגלות מפגעים נוספים שלא התגלו במיון. התרופות או האמצעים הרפואיים שיספק רופא המשפחה בתגובה ימנעו נזקי גוף קשים בעתיד.

הכינו את עצמכם למפגש עם עורך דין: שמרו כל מסמך רפואי או לוגיסטי הקשור לטיפוליכם 

חשוב לאסוף, לצלם ולתעד צילומי רנטגן, מרשמי תרופות, תוצאות של בדיקות MRI, EMG, ENG, סי.טי, וכל אישור רפואי, לרבות אישור ימי מחלה – שניתן לכם על ידי הרופא במיון או רופא המשפחה. תיעוד חלקי או חוסר תיעוד יקשה מאד על עורך דינכם לארגן כתב תביעה כנדרש. 

יצוין כי לא רק היותכם חולים/פצועים זה מה שמעניין את ערכאות המשפט. חשוב להן לדעת האם המגבלה שלכם פוגעת לכם בכיס, ועל כן יש לשמור גם מסמכי נסיעות, ואפילו תלושי שכר המעידים כמה השתכרתם לשם הכנת תביעת פיצויים מדויקת.

כך מומלץ להכין תביעת פיצויים הלכה למעשה

הכנת תביעת הפיצויים צריכה להיעשות כמה שיותר סמוך למועד התאונה, שכן בדומה לפגיעות הפיזיות שהולכות ומחמירות ללא קבלת טיפול רפואי, כך גם חברות הביטוח פחות ופחות נענות לתביעות ככל שהנפגע חוזר לשגרת חייו. בפגישה עם עורך הדין אתם תתבקשו לחתום על שטר סילוק, המבטל את התביעה בנוסח הסטנדרטי מול חברת הביטוח, ובמקומה מוגשת תביעת פיצויים מטעם עורך הדין. חוסר החלטה שלכם לחתום על כך משאיר את התיק שלכם בחברת הביטוח על כנו, מה שלא מאפשר לסיימו ולשלם לכם פיצויים המגיעים לכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו