רשלנות רפואית באבחון רפואי

רשלנות רפואית באבחון רפואי לקוי מהווה מקרה נפוץ למדי של תביעת רשלנות רפואית. מקרים אלו עלולים לקרות באבחון בהיריון, במהלכו או אחריו. זה יכול לקרות כאשר אדם מסוים חולה, והרופא קבע שהסיבה לאי-ההרגשה הטובה היא הפרעה רפואית אחת, כאשר הפרעה רפואית אחרת התרחשה בפועל. רשלנות רפואית באבחון רפואי עלולה לקרות לא מעט, והחמור ביותר הוא שכבר צרכתם טיפול עבור האבחון הלא נכון, כלומר עבור מחלה שאין לכם. המשמעות היא שלקחתם תרופות שלא הייתם צריכים לקחת, וזה כבר מקרה פרטי של רשלנות פרטית בהנפקת תרופות. על כל פנים, כאשר הרופא אבחן מחלה או וירוס לא באופן נכון זה עלול להשפיע לכם על הבריאות ובגדול. אל תקלו בזאת ראש, והתחילו להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד הרופא שטעה.

רשלנות רפואית באבחון רפואי – מקרי מבחן

1.       כאבי רגליים שאובחנו כגידול סרטני והתבררו כניוון שרירים– טעות חמורה של הרופא שאבחן זאת. השתת טיפול כימותרפי (טיפול נוגד סרטן) על מטופל שאין לו סרטן מהווה נזק חמור, החלשת מערכות הגוף לחינם, הקרחת השיער, ועוד כל מיני נזקים שמרכזם הוא החלשת הגוף. כאשר יש סרטן, זה נועד להחליש גם את התאים הטובים וגם אם התאים עם הגידול, ולאחר מכן הגוף בונה את עצמו מחדש. כאשר אין סרטן מדובר בהחלשת הגוף לחינם. גרוע מכך, מדובר על אי טיפול בניוון שרירים, אלא בניוונם עוד יותר בשל הכימותרפיה. זו רשלנות רפואית ממדרגה ראשונה, המחייבת טיפול משפטי הולם.

2.       אבחון לא נכון של מחלה על סמך תוצאות בדיקות– הרבה פעמים, תוצאות של בדיקות דם מהוות סינדיקט למחלה הפושה בגוף הנבדק. יחד עם זאת, קיימות מחלות שהתסמינים להן דומים מאד, כולל בתוצאות הבדיקות. קביעה כי יש למטופל מחלה X, כשלמעשה מחלה Yהיא שקיימת בגופו גורמת למטופל לצרוך תרופות המטפלות במחלה X, שבכלל לא קיימת בגופו, ומחלה Yנותרת ללא מענה. זהו המקרה הכללי של דוגמה מס' 1, רק שדוגמה מס' 1 מתארת מקרה חמור במיוחד בו נצרכה גם כימותרפיה לחינם.

מה עושים אם נפלנו בסטטיסטיקה של אבחון לא נכון מהרופא, לאחר נזק מתרופות?

אנו ממליצים לא להתחיל לקחת תרופות אלא לאחר שדרשתם חוות דעת שנייה מרופא אחר. אם עשיתם את הטעות הזו, ונכוויתם, פנו מיד לעורך דין רשלנות רפואית המתמחה בתביעות רשלנות רפואית באבחון רפואי להשתת תביעה על הרופא שגרם את הנזק האבחוני.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו