מי יכול לתבוע על רשלנות רפואית בהריון ולידה?

רשלנות רפואית בהריון

מוגשות תביעות רבות בגין רשלנות בהריון (סקירת מערכות/ בדיקות אולטרסאונד שלא בוצעו או שנעשו בצורה רשלנית) או בזמן הלידה עצמה.

הכינוי הנפוץ ביותר לתביעות הריון הוא "הולדה בעוולה" משמע פיצוי על כך שנולד ילד עם פגמים קשים שאותם לא היה ניתן למנוע אך היה ניתן לזהות מומים אלו במהלך ההריון ולבצע הפסקת הריון ולמנוע מהוריו חיים רצופי צער וכאב.

רשלנות רפואית במהלך הלידה יכולה לנבוע  ממספר סיבות

ביצוע שגוי של הליך רפואי -שימוש בציוד רפואי לא מתאים, קריאה לא נכונה של מוניטור, מזרזי לידה, החדרת כמות גדולה של משכי כאבים.

עיכוב ביילוד העובר – במקרים בהם העובר נמצא במצוקה והצוות הרפואי לא פעל בזמן וכתוצאה מכך התינוק נפגע

בחירה בשיטת יילוד לא נכונה.

אי נוכחות של רופא בחדר לידה.

פעולה רשלנית של הצוות הרפואי יכולה לגרום לנזק הן לתינוק והן לאמו או להחמיר את הנזקים שכבר נגרמו. במהלך הלידה עשויים להתרחש סיבוכים רבים כמו : מצוקה של העובר- התקדמות איטית של העובר, ירידה בדופק, סמני מצוקה של האם. במקרים בהם לידה מסתבכת מכל סיבה אמורה להיות התערבות רפואית.

ישנם מקרים בהם ההתערבות הרפואית לא בוצעה כראוי, לא התייחסו לסימני המצוקה של האם והתינוק, לא פעלו מהר וכתוצאה מכך נגרמו נזקים לאם או לתינוק ומכאן שמדובר ברשלנות רפואית.

יש להדגיש שאין מדובר רק במקרים של סיבוכים בלידה, רשלנות רפואית בלידה יכולה להתרחש גם  בלידה ללא סיבוכים, למשל אי הוצאה של השיליה במלואה.

בעקבות רשלנות רפואית בלידה יכולים להיגרם ליולדת ולתינוק נזקים שונים: גופניים בעקבות נכויות, כאב ואובדן הנאות החיים, הוצאות כספיות רבות, פגיעה בעצמאות ועוד.

הנזק החמור ביותר שיכול להיגרם כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה הוא מוות של התינוק או האם.

מי יכול לתבוע?

ילדים שנפגעו בעקבות רשלנות רפואית בלידה וסובלים מפגיעה כגון שיתוק מוחין יכולים להגיש את תביעתם עד הגיעם לגיל 25.

תינוק אשר נפטר בזמן הלידה בעקבות רשלנות רפואית בלידה, ההורים רשאים לתבוע עד 7 שנים מהמקרה.  

במקרה של מוות האם יוכלו יורשיה להגיש תביעה על פיצויים.

אם אתם סבורים כי יש לכם עילה לתביעת בגין רשלנות בהריון/ בלידה פנו אלינו על מנת לקבל ייעוץ ולבחון האם אכן מדובר ברשלנות רפואית בלידה או ברשלנות רפואית בהריון.
במהלך הפגישה נבחן את המקרה ונחליט האם ניתן לקבוע רשלנות רפואית.
אם אכן  נצא כי נעשה לכם ולילדכם עוול אנו נלווה אתכם לאורך כל התהליך ונסייע באיסוף מידע ומסמכים להוכחת טענתכם וברגע האמת נספק לכם ייצוג משפטי הולם וראוי.

 

לפגישת ייעוץ אישית ללא התחייבות

עוד בתחום:

נגישות
גלילה לראש העמוד