רשלנות רפואית שיניים

מהי רשלנות רפואית במסגרת טיפולי שיניים?

מטופלים אשר נגרם להם נזק פיזי מטיפול שיניים, הן טיפול כירורגי והן טיפול אסתטי, רשאים להגיש תביעת פיצויים לבית המשפט נגד אותו רופא שינים או נגד המרכז הרפואי בו הם קבלו את הטיפול. ברפואת השיניים קיימות התמחויות שונות, ישנם רופאי ילדים, רופאים המומחים ביישור שיניים, בביצוע שתלים וכד'. אצל רופאי הילדים לצורך העניין, ההתמחות מתמקדת בבעיות שקשורות בהתחלפות שיני החלב בשיניים הקבועות. על הרופא שמתמחה בבעיות שיניים לילדים, להיות זהיר, רגיש ולהשתמש באמצעי הטיפול המתאימים לילדים. מאחר וישנם סוגי התמחויות רבות, חשוב מאד שהטיפול יבוצע על יד רופא השיניים המתמחה בסוג הבעיות הספציפיות בגינן הגיע המטופל לקבלת טיפול, רשלנות רפואית במסגרת טיפולי שיניים עלולה להתרחש בשלב אבחון הבעיה, כאשר הרופא אינו מאבחן את הבעיה, או כאשר מאבחן אותה באופן שגוי או שמאבחן אותה מאוחר מדי. כל אלו נובעים מחוסר ידע מקצועי מתאים או חוסר תשומת לב.

כמו כן, רשלנות רפואית במסגרת טיפולי השיניים יכולה להתרחש אף בשלב ההכנה לטיפול והטיפול עצמו. כאשר הרופא אינו מברר האם למטופל ישנה רגישות כלשהי לתרופות או חומרי הרדמה, ובכך עלול לגרום לנזק שהיה יכול להימנע אילו הרופא היה מברר פרטים אודות המטופל. לאחרונה יותר ויותר פונים לרופא השיניים לביצוע שתלים, אחת מהסיבות לפופולריות היא, שהחידוש והקדמה הביאו למכשור טכנולוגי ורפואי מתקדם בתחום השתלים. אולם, מטופלים רבים אינם מודעים כלל לסכנות הכרוכות בטיפול שכזה, אינם מודעים לסיבוכים האפשריים או לחלופות המסוכנות פחות ואף זולות, העומדות בפניהם. וכשם שיש יותר אנשים שמבצעים שתלים, יש בסופו של דבר יותר תביעות כנגד רשלנות רפואית שיניים. כאשר הנפגעים העיקריים הם מבוגרים ששאפו לשפר את מראם ואיכות חייהם.

מה משרדנו יכול לסייע לך?

לרוב, אין בידי המטופל או בני משפחתו כלים, ניסיון, ידע רפואי ו/או משפטי כדי לבחון האם מדובר ברשלנות רפואית שיניים או בסיבוך רפואי מוכר וידוע בתחום הרפואה, שכן תחום רפואת השיניים מכילה בתוכה מידע רב, טרמינולוגיה ומונחים מקצועיים הברורים ומוכרים בעיקר לעוסקים בתחום רפואת שיניים. מטופלים עשויים לפרש התנהגות שאינה הולמת מצד רופא השיניים או הצוות הרפואי כמעשה רשלנות רפואית שיניים. לדוגמה, יחס מזלזל, אדישות, חוסר תשומת לב למטופל ואלה אינם מהווים רשלנות רפואית שיניים. משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מעמידים לרשותכם עורכי דין רשלנות רפואית בעלי ניסיון רב בטיפול בתביעות בנושא רשלנות רפואית שיניים, אוספים חומרים רפואיים מהגורמים המטפלים ותוך התייעצות עם מומחים מהתחום, ניתן יהיה להוכיח אם אכן היתה פה רשלנות רפואית שיניים, באם היתה כזאת, אנו מפנים את הלקוח למומחה רפואי לשם גיבוש חוות דעת מקצועית ופועלים בהיבט המשפטי להשגת פיצוי כספי.

רשלנות שיניים חלה בטיפולים שונים במרפאות שיניים רבות בישראל. לעתים, אנו נקלעים לטיפול שיניים רשלני ללא ידיעתנו. משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחה בטיפול בתביעות רשלנות שיניים רפואית. מבין התביעות המגיעות למשרדנו:

טיפולי שורש רשלניים – טיפול דנטלי שמטרתו היא לחלץ זיהום כלוא בתוך שן. מכיוון שלא ניתן לעשות זאת בלי לשבור אותה מלמעלה, יש צורך לתקן את השבר בסיום הטיפול. השבר נעשה באמצעות חירור השן והדבקת החלק המחורר או החלפתו בכתר, בהתאם להחלטת הרופא. רשלנות רפואית נוצרת כאשר הניסיון הראשון לא פתר את הזיהום, והרופא החליט לעקור את השן אף על פי שניתן היה להצילה בטיפול שורש יסודי יותר. גם סדרת טיפולי שורש לא מוצלחים יכולה להוביל לתביעה.

טיפול שיקום הפה – נושא מורכב שגורר עמו לא פעם תביעות רשלנות רפואית. שיקום פה מוסמך לעשות רק רופא שיניים בכיר, שהתמחה בכך 4.5 שנים נוספות בנוסף ללימודי רפואת השיניים הסטנדרטיים. השיקום יכול להתבסס על תהליכים פשוטים כמו הלבנת שיניים, והצבת סתימות וכתרים, ויכול להגיע גם לתהליכים מורכבים כמו משרד פרסום דיגיטלי שבונה גשרים, שיניים תותבות ושתלים. התהליך ארוך ומתוזמן בלוחות זמנים קבועים מראש.

עקירת שן בינה שלא לצורך

 העקירה הנפוצה ביותר. מדובר בשיניים שצמחו אחרונות בחלל הפה בגילאים 18-23 בממוצע. בשל כך, לא תמיד יש להן מקום, מה שמוביל לצמיחתן עקום ולצורך לעקור אותן. עילה לתביעה במקרה כזה יכולה להיות ביצוע עקירה לשן בינה תקינה, הסתבכות במהלך טיפול העקירה שגרמה לנזקים בלסת ובחלל הפה, וכן אי מתן אנטיביוטיקה או מונע-זיהומים אחר, תוך היווצרות זיהום לאחר העקירה.

טיפולי אורתודנטיה רשלניים

 יישור שיניים הנו טיפול שנפוץ בעיקר בקרב ילדי גיל ההתבגרות בני 13+. בטיפול מצמיד הרופא למטופל גשרים, טבעות, פלטות וסמכים פנימיים המחוברים לשדרה האחורית של השיניים. לא פעם נאמר למטופל שהיישור הוא לצמיתות ולא כך הדבר. לעתים, היישור ילווה בעקירה, על כל הכשלים והסיכונים שלה כפי שנלמדו ממש כאן לעיל בפסקה על עקירת שן בינה.

אם אתם חשים שעברתם טיפול שיניים רשלני, אל תשארו לבד! צרו עמנו קשר לקביעת פגישת ייעוץ ראשוני לבחינת מצבכם הרפואי.