רשלנות רפואית - שאלות ותשובות​

להלן מקבץ שאלות ותשובות נפוץ אשר נשאל לא פעם במשרדי עורכי דין רשלנות רפואית. מקבץ זה הנו אבן דרך חשובה עבורכם משום שהוא יחסוך לכם בירורים אודות שאלות אלו ויפקס אתכם האם קיים סיכוי שתצליחו בהליך כמו תביעת רשלנות רפואית, ומתי קיים יותר סיכוי שפנייה לעורך דין רשלנות רפואית היא גם פנייה שתצליח בדיונים המשפטיים.

כיצד ניתן לדעת האם אנחנו זכאים להגשת תביעת רשלנות רפואית עקב טיפול מסוים שעברנו?

אל תחשבו, תרגישו. אם ההרגשה הכללית לאחר הטיפול היא כאבים חמורים, או שהוגבלתם באיזשהו איבר בגוף: בעין, במיתרי העצבים שנקרעו בניתוח וכד' – משמע שיש יותר מסיכוי סביר שיש לכם עילה לתביעת רשלנות רפואית. אם אתם חשים שהחובה הגופנית שאתם משלמים לאחר הטיפול יותר מדי גדולה, סביר שהגוף או החושים יתריעו בפניכם, ואז אתם תדעו שקיים סיכוי גבוה שאתם זקוקים לניסוח תביעת רשלנות רפואית.

אנו חשים שאנו יכולים לתבוע רשלנות רפואית: כיצד מומלץ להתחיל לעשות זאת?

ראשית כל, חייבים למצור עורך דין רשלנות רפואית אמין, מוצלח, טוב, וכזה שיודע מה לעשות על מנת להביא להרשעת הרופאים. עורך דין כזה משיגים רק על סמך המלצות, וצפייה בהישגי העבר שלו המפורסמים ברשתות החברתיות ובכתבי עת רפואיים העוסקים בסוג הטיפול אותו צרכתם.

מה חשוב לעשות כאשר אנחנו במפגש עם עורך דין רשלנות רפואית?

ראשית כל, להגיש לו את כל הראיות שצרכתם את הטיפול שלכם: קבלות, חשבוניות והפניות רפואיות שונות. שנית, חשוב להשיב בדיוק על כל שאלה שתישאלו במשרד עורכי הדין. שלישית, על סמך המידע שתמסרו ועל סמך המידע שבמסמכים שתגישו, על העורך דין להיוועץ עם מומחה רפואי שיסייע בניסוח חוות הדעת המשפטית. את חוות דעת זו יש לתרגם לכתב תביעה נשכני ובועט, אשר יוכיח מעל לכל ספק סביר שנעשתה כאן רשלנות רפואית מצד המוסד המטפל.

האם כל מגיש תביעת רשלנות רפואית גם ינצח?

לא בהכרח. זה תלוי בטיב עורכי הדין ובאחוז אי-ההרשעות שלהם לעומת אחוז ההרשעות. יחד עם זאת, גם עו"ד טוב לא יכול להבטיח שתצליחו ברמה המשפטית, אך לרוב הוא יגדיל את הסיכוי שזה יקרה.

אם אתם חושבים מה עושים לאחר תאונת דרכים או כל תאונה הקשורה בפגיעת גוף גם אם קראת את האמור לעיל מומלץ בטרם נקיטת צעדים כלשהם להתייעץ עם עורך דין מיומן לתאונות דרכים ושמתמחה בתביעות של תאונות דרכים . משרדנו הוא משרד עורכי דין לנזיקין, שמתמחה בכל סוג של תאונת דרכים.

צרו איתנו קשר עכשיו ואנחנו נעזור לכם בצורה המקצועית והטובה ביותר עבורכם

גלילה לראש העמוד

הגיע הזמן לחפש את הצדק - הורים יקרים אנו כאן לתמוך בכם - בתביעה כנגד המוהל המסוכן ״הרב משה דרעי״ בעקבות הסיפור שנחשף בחדשות 13 , במידה וילדיכם נפגע מהרב הינכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף