שירותים מיוחדים

מהי קצבת שירותים מיוחדים?

אם אתם מוכרים כנכים בעלי 60% אחוזי נכות לפחות, אולי גם מגיעה לכם קצבת שירותים מיוחדים. אם לא תבדקו זאת אצל עורך דין מומחה בתביעות ביטוח לאומי, לא תדעו אם מגיע לכם או לא, וגם לא תדעו כיצד להגיש תביעה כזו כדי לקבל קצבה.

נכים זו קהילה רחבה עם סוגים שונים של נכויות. יש נכים שמתפקדים ומסוגלים לדאוג ולטפל בעצמם, לעבוד, לבצע מטלות יום-יומיות ועוד. אבל יש נכים שדרגת הנכות שלהם או המחלה ממנה הם סובלים, מונעת או מגבילה אותם בביצוע פעולות פשוטות אפילו של לבישה, אכילה, שמירה על היגיינה ועוד. במקרים כאלה מגיע להם קצבת שירותים מיוחדים. הקצבה הזו משולמת למי שזקוק לסיוע של אדם נוסף בתפקוד היום יומי שלו ולא מסוגל לדאוג לעצמו מבחינה פיזית או מבחינה מנטלית.

למה אתם צריכים עו"ד של ביטוח לאומי?

ביטוח לאומי הוא מוסד קשיח, שבכל הנוגע לתביעות, דורש שורה של הוכחות, ראיות ומסמכים כדי להעניק לאדם קצבה כלשהי וגם קצבת שירותים מיוחדים. יש נכים שלא יודעים מה מגיע להם, לא יודעים איפה והיכן להגיש את התביעה. מה לכלול בה? איזה סוג של בדיקות רפואיות הם צריכים לעשות, כדי להוכיח את המוגבלות התפקודית שלהם, ואיך הם יכולים להכין תיק ראוי שיזכה אותם בקצבת שירותים מיוחדים.

אם גם אתם חושבים שמגיעה לכם קצבה של שירותים מיוחדים ולא יודעים כיצד להגיש אותה, או לא בטוחים שמגיע לכם, אתם מוזמנים לפנות לערך דין ביטוח לאומי. הוא יוכל להנחות אתכם גם בהכנת התיק, ילווה אתכם לוועדה וידאג שתקבלו בדיוק את מה שמגיע לכם.

למי מגיע הקצבה?

קצבת שירותים מיוחדים מגיעה לאדם נכה שזקוק לסיוע בתפקוד וביצוע מטלות יום יומיות ולעיתים גם 24 שעות ביממה. הפעולות היומיומיות שהוא מתקשה בהן: אכילה, שתייה, הלבשה, קימה ושכיבה, רחצה, שליטה על הסוגרים, ניידות כלשהי. בנוסף יש אנשים שמבחינה מנטאלית אינם מסוגלים לדאוג לעצמם, ואף עלולים להוות סכנה ממשית לעצמם ולכן גם הם ראויים לקצבת שירותים מיוחדים.

מבחן התלות של ביטוח לאומי!

לביטוח לאומי יש מבחן תלות המחלק את תלותו של האדם שאולי נזקק לקצבת שירותים מיוחדים לשלוש דרגות של מוגבלות:

  • קושי מתון בתפקוד יזכה את הנכה ב-50% קצבת שירותים מיוחדים.
  • קושי משמעותי יזכה את הנכה ב-100% קצבת שירותים מיוחדים.
  • קושי ניכר ומעלה יזכה את הנכה ב-150% קצבת שירותים מיוחדים.