תאונות דרכים רכב

תאונת דרכים רכב

נזקי גוף ותאונות הם עילה להגשת תביעות אזרחיות. תביעות אלה מבוססות על פקודות הנזיקין, חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, חוק הביטוח הלאומי, זכויות החולה ועוד. תביעה מסוג זה דורשת מיומנות ורבה וניסיון מצד עורכי דין דיני תעבורה, משום שמדובר גם בנזקי גוף שיש להם היבט רפואי ולא רק משפטי. דרושה הבנה ויכולת להתנהל מול הרבה גורמים רפואיים, כדי לנהל תיק כזה בהצלחה.

אם עברתם חלילה תאונת דרכים ואתם לא יודעים כיצד ואיך לתבוע את מה שמגיע לכם, אתם מוזמנים לפנות למשרד עורכי דין  דיני תעבורה המתמחים בתביעות נזקין בגין תאונות דרכים-רכב.

מהי תאונת דרכים על פי החוק?

תאונת דרכים רכב, היא אירוע בו אדם עם רכבו או כהולך רגל, היה מעורב בתאונה מול רכב או כלי תחבורה אחר ונפגע או נפצע ברמות שונות. כאשר מתרחש אירוע כזה, יש לפעול מיד לאיסוף הראיות, מציאת עורך דין דיני תעבורה מומחה לתאונות דרכים והכנה לתביעה.

הרבה תביעות מוצדקות של תאונות דרכים, אינן מגיעות לסיום הוגן. אנשים במצב הזה לעתים, לא יודעים מה לעשות אחרי התאונה. חלקם מבולבלים, שוכחים פרטים, אין להם עדים, הם משתהים ולא יודעים כיצד לפעול ולא מבינים כי התנהלות נכונה אחרי תאונת דרכים, תוביל אותם לתביעה ראויה.

תביעה של תאונת דרכים יש להגיש רק בליווי ויעוץ שוטף של עורך דין דיני תעבורה מומחה בתחום. רק כך תוכלו לקבל את מלוא הפיצוי על הנזק שנגרם לכם.

מה קורה בתאונה עצמית?

תאונה עצמית מחייבת להצטייד במסמכים כמו דו"ח פינוי של מד"א ממקום התאונה, שמותיהם של עדים אם יש, דו"ח שמאי וקבלות בגין תיקון הרכב. יש לאסוף כמה שיותר ראיות כדי להוכיח שהתאונה התרחשה במציאות.

יש לפנות מיד לקבלת טיפול רפואי שכן, אף פעם לא תוכלו לדעת ממה אתם סובלים באמת עד שלא תבדקו ע"י רופא ועד שלא יחלפו כמה ימים למשל במקרה של מכות יבשות.

תאונת דרכים רכב- כיצד לפעול?

עורך דין מומחה לתביעות של תאונת דרכים רכב, ממליץ גם על פנייה מידית לבית חולים וגם על דיווח מידי לסוכן הביטוח שלכם ולמשטרה.

אם חלילה עברתם תאונה ואתם חושבים שמגיע לכם פיצוי, אתם מוזמנים להתייעץ עמנו.