תאונות עבודה - כל מה שחשוב לדעת

ליווי וייצוג ע"י עורך דין נזיקין עבור מגוון תהליכי תביעה הקשורים בתאונות עבודה, לרבות מקרים של מחלות מקצוע מוכרות על ידי המוסד לביטוח הלאומי. הסיוע המקצועי כולל את חקירת האירוע לפרטיו, או את מהלך המחלה במידה שיש חשד למחלת מקצוע, כמו גם את הגשת התביעה והמשך הייצוג בתוך בית המשפט, ככל שיש צורך בכך.  כל זאת לצורך קבלת פיצוי כספי ומימוש הזכויות אל מול המעסיק ואל מול הביטוח הלאומי.

מה מוגדר בתור תאונת עבודה?

בתור תאונת עבודה תוגדר כל תאונה שהתרחשה בזמן העבודה, או כתוצאה מהגעה אל מקום העבודה או חזרה ממנו. המשמעות היא שגם אדם שהיה בדרכו אל מקום עבודתו ובדרכו נקלע לתאונת דרכים עם הרכב, או כהולך רגל, יוכר כנפגע של תאונת עבודה – במידה שהסיטואציה עומדת תחת הקריטריונים האחרים של הגדרתה כתאונת עבודה.

גם פגיעה פיזית כגון התקף לב או שבץ מוחי, שהתרחשו בסמוך לאירוע משמעותי שקרה במקום העבודה, ייתכן שייחשבו כתאונת עבודה.

מה לא יוגדר כתאונת עבודה?

גם אם אדם היה בדרכו אל העבודה ונקלע לתאונה, ייתכן שהסיטואציה לא תוגדר כתאונת עבודה והוא לא יהיה זכאי לפיצוי כנפגע של תאונה מסוג זה. מצב כזה יכול להתרחש, כאשר אותו עובד אכן היה בדרכו אבל סטה מן המסלול הישיר אל המשרד או המפעל שבו הוא עובד, לצורך שאיננו מוגדר כעבודה – למעט תפילת בוקר בציבור בבית הכנסת, או ליווי של ילדיו למסגרות הלימודיות שלהם.

ייצוג משפטי בהגשת תביעה לביטוח לאומי

ליווי נפגעים בתאונות עבודה וסיוע בתהליכי התביעה מול חברת הביטוח והמוסד לביטוח לאומי, כאשר הפיצוי בגין הפגיעה יכול להתקבל רק מאחד מן הגופים הללו. גם תהליכי תביעה עבור נפגעים ממחלות מקצוע, יכולות גם הן להיות קבילות כתאונת עבודה. סוגי המחלות המוכרות בביטוח לאומי כמחלות מקצוע המזכות בפיצויים הינן: ירידה או אובדן שמיעה עקב עבודה בסביבה רועשת, חשיפה לחומרים מסרטנים כגון אסבסט ואחרים, חשיפה לזיהום כבד אשר פגעה בתפקודי הריאות וכדומה.

מדוע כדאי להיעזר בעורך דין נזיקין גם אם תובעים את הביטוח הפרטי?

גם אם הנפגע מעוניין לקבל את הפיצויים מחברת הביטוח שלו ולא מהביטוח הלאומי – כאמור, לא ניתן לתבוע פיצויים משני הגופים בו זמנית – כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין נזיקין. משרדנו מסייע לתובעים את הביטוח הפרטי שלהם, בכך שהוא מלווה אותם בפנייה אל הביטוח הלאומי שלא למטרת קבלת פיצוי, אלא על מנת להיות מוכרים כנפגעי תאונת עבודה ולהשיג הכרה כבעלי אחוזי נכות, שייתכן שיזכו בקצבה.

מומלץ שלא לתת כל מידע לאנשי חברת הביטוח, אלא להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני נזיקין מוקדם ככל האפשר מרגע התרחשות התאונה ולה יעזר בו בכל שלב בתהליכי התביעה וההתנהלות מול המוסדות השונים.

גלילה לראש העמוד

הגיע הזמן לחפש את הצדק - הורים יקרים אנו כאן לתמוך בכם - בתביעה כנגד המוהל המסוכן ״הרב משה דרעי״ בעקבות הסיפור שנחשף בחדשות 13 , במידה וילדיכם נפגע מהרב הינכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף