טיפים לפני הגשת תביעת תאונה בדרך לעבוד

בטרם הגשת תביעות על תאונות בדרך לעבודה, חשוב לשמור על מספר כללים שיסייעו בהצלחת התביעה. הכלל הראשון הוא לשמור תיעוד בו צפו בכם נפגעים בדרכים. לא חובה להציג וידאו שלכם נפגעים, אבל אם עירבתם את חברת ביטוח הרכב שלכם ושל הנהג הפוגע, למשל, לפני שפניתם לעו"ד תאונות עבודה, חילופי מסמכי הביטוח בינכם לבינן יכולים לשמש כראיות במהלך המשפט. אם נסעתם בתחבורה הציבורית ומישהו תיעד אתכם נפגעים – גם זה יכול להוות תיעוד שמוכיח כי נפגעתם.

חשוב להגיש כל ראייה שמוכיחה כי נפגעתם בתאונה בדרך לעבודה

התכתבויות שלכם עם חברות ביטוח, תיעודי וידאו או אודיו של עוברי אורח שהקליטו או הסריטו אתכם נפגעים, העברות בנקאיות שחברות הביטוח זיכו בהן את חשבון הבנק שלכם, ועוד. כל ראייה שהנושא שלה הוא התאונת עבודה שעברתם צריכה להיות מוגשת בלי לחשוב פעמיים, משום שזה ייתן לעורך דינכם את כל התחמושת המשפטית באמצעותה הוא יוכל לנסח כתב תביעה הולם.

לעתים, ייתכן כי עורך דינכם ישלח אתכם לצוד ראיות

מדובר בעיקר בראיות רפואיות כמו מסמכים רפואיים שהוא ביקש ולא היו לכם או מסמכים תעסוקתיים מהמעסיק שהוא יזדקק להם. במידה והגורמים השונים יערימו עליכם קשיים או יסרבו למסור לכם את המידע, יפעל משרד עורכי הדין על מנת להשיגו בעצמו. כך או כך, כל פריט מידע חסר שעורך הדין מבקש ישמש אתכם במאת האחוזים בתביעה שאתם מתכננים לעתיד לבוא.

אם עורך הדין עצמו אינו רופא או אינו בקיא במדע הרפואה ישירות, הוא כנראה יסתמך על מומחה רפואי. המומחים הרפואיים יבחנו את המסמכים והראיות שתגישו, ועל בסיסם יתנו את ההמלצות לעורכי דינכם. לכן, חשוב מאד להתנער ממשרדים בהם אין מומחים רפואיים, משום שאנו יכולים לנבא עבורכם כיצד תיראה התביעה הזו: היא תסתמך בעיקר על סטטיסטיקה, ופחות על העובדות, ותאפשר למעשה לעורכי דין המעסיק או ביטוח לאומי להיות מוגנים מהפסד.

נפגעתם בתאונה בדרך לעבודה? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי ושות' עומדים לרשותכם. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקביעת פגישת ייעוץ ראשוני.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו