החמרת מצב בנפגעי עבודה

לצערנו, עלינו לספר לכם כי החמרת מצב של נפגעי עבודה אינה מסייעת להם לקדם את עתידם הכלכלי לנוכח התבוננות בלבד. רוצה לומר, גם אם הגעתם פצועים, מדממים, עם יד או רגל שבורה, או עם ראש פצוע אחרי טיפול בבית חולים – למשרד הביטוח הלאומי, יש יותר מסיכוי סביר שהפקיד ידווח עליכם כבריאים, כשירים לעבודה וככאלו שמנסים "לחלוב" את המוסד לביטוח לאומי. לא מאמינים? שאלו חיילים במבצע "צוק איתן" שהגיעו למשרדי הביטוח הלאומי בערים השונות – ליחס לו הם זכו לאחר שהתלוננו על החמרת מצב. כאשר מדובר בעובדים אזרחיים היחס יהיה גרוע שבעתיים, והמשמעות היא כזו:

* וועדה לקביעת אחוזי נכות או קצבת נכות לא תעשה עמכם צדק.

* המחלקות העוסקות בדמי תאונה או דמי פגיעה בביטוח לאומי יתעלמו מבקשותיכם.

* בנוסף, אם לא תעבדו – גם יישלחו אליכם בקשות לתשלום של 160 ₪ בחודש כמו שאר הציבור.

אנו מאמינים שיש פתרון למצב, אך לצערנו הממשלות לא עושות דבר כדי לקדמו. בינתיים – האיש עם העורך דין הטוב הוא גם האיש שיזכה לממש את זכויותיו החוקיות כנפגע עבודה הסובל מהחמרת מצב.

תביעה לקבלת כל סוגי הקצבאות המגיעות לך כחוק

עורך הדין יבחן את מצבך, יבחן את ההיסטוריה שלך על סמך מסמכים רפואיים והשתלשלות האירועים שהובילו לפציעתך ויקבע על פי נתונים אלו האם תצטרך להגיש תביעה לדמי פגיעה, דמי תאונה או קצבת נכות. עורך הדין יכין את התביעה, וינמק את הסיבות לקבלת הקצבה. במידה ומדובר בדמי תאונה או דמי פגיעה, ישלח אותך העורך דין לבדיקה אצל רופא קופת החולים שלך המטפל בסוגיות ביטוח לאומי, בליווי טופס ב.ל 250 לשכירים ו- ב.ל 283 לעצמאיים. הממצאים יישלחו למשרדי ביטוח לאומי בצירוף כתב התביעה עצמו.

ביטוח לאומי ישלחו אליך מסמך אישור לקבלת דמי התאונה/פגיעה או בקשה לזימון בוועדה

במידה והקצבה תאושר, ישולמו לחשבון הבנק שלך דמי תאונה או דמי פגיעה. במידה והתביעה עוסקת בנכות, יישלח אלייך זימון לוועדה. עורך דינך ילווה אותך לוועדה זו, ויוודא כי הרופא, ופקידי הוועדה בוחנים את מצבך בהתאם לצידוק הדין, ומבלי להראות סימנים בהם הם מבקשים לחסוך בכספי הביטוח הלאומי על אף החמרת מצב, מה שקורה למרבית המבוטחים שנגשים לבד לוועדה הזו. אגב, חשוב לציין שאם פנית לעורך דין לאחר שנכווית כשניגשת לבד, זה עוד לא אבוד. אנו נפנה בשמך לוועדת הערר של הביטוח הלאומי, ונוכיח שחברי וועדת הנכות טעו ובגדול.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו