מהם תאונות עבודה

המונח תאונות עבודה הוא רחב יותר ממה שרוב האנשים חושבים, אנשים רבים שלא חשבו שהתאונה שעברו הוא תאונת עבודה גילו כי במקרים מסוימים המקרה שלהם יכול להיחשב כתאונת עבודה. תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה במהלך העבודה, אבל גם תאונה בדרך לעבודה או תאונה בדרך מהעבודה ואפילו תאונת דרכים שיש לה קשר לעבודה יכולה להיחשב כתאונת עבודה.

למי לפנות במצב של תאונת עבודה?

נשאלת השאלה למי ניתן לפנות כאשר חלילה נפגעתם בתאונות עבודה? עורך דין לתאונות עבודה יוכל להנחות אתכם למי לפנות ואיך למצות את הזכויות שלכם נוכח תאונת עבודה. הרבה אנשים מודעים לעובדה שהם יכולים לפנות לביטוח הלאומי לדווח על התאונה, להגיש מסמכים כנדרש וחוות דעת כנדרש ולבקש פיצוי של תאונת העבודה. לא כולם יודעים שיש חלופה לביטוח הלאומי. אם אתם מבוטחים בחברת ביטוח פרטית, תוכלו לתבוע את הביטוח. יש לסייג זאת ולומר כי אם אתם מקבלים פיצוי מביטוח לאומי לא תוכלו במקביל לרוב לקבל פיצוי מחברת הביטוח וכך גם להפך. אבל אם יש לכם ביטוח פרטי טוב לדעת שיש גם את האופציה הזאת. לעתים תוכלו לקבל פיצוי גדול יותר מביטוח פרטי וכדאי לשקול את האופציות שלכם.

מה היא מחלת מקצוע?

לעניין ביטוח לאומי גם מה שנקרא מחלת מקצוע יכולה להיחשב כתאונת עבודה שמצדיקה גמלה או פיצוי חד פעמי. מחלת מקצוע היא מחלה שנובעת מהעבודה שלכם. תצטרכו להוכיח שהמחלה נובעת ממקום העבודה. זה לא תמיד דווקא קשר מידי כמו פגיעה בשמיעה עקב רעש בעבודה. גם מחלות כגון סרטן חלילה או סוכרת הוכרו לפעמים כמחלות מקצוע. הכול נדון ומוחלט מול בית המשפט ובמשא ומתן מול ועדות הביטוח הלאומי או הביטוח הפרטי. חשוב לפנות באופן מידי אל עורך דין לתאונות עבודה, הוא יידע לכוון אתכם טוב יותר מכל מידע אחר אשר תקבלו.

טיפים והכוונה משפטית

כך למשל עורכי דין תאונות עבודה ידעו לתת לכם טיפים כמו לפנות ישר אחרי התאונה לקבלת אבחון וטיפול רפואי כדי לתעד את הנזק הרפואי וכדי להראות את הקשר המיידי בין הנזק הרפואי לתאונה או למשל להיעזר בעורך דין כאשר אתם עושים משא ומתן מול חברת ביטוח פרטית בנושא תאונת עבודה, שיש לה צוות שלם משלה של עורכי דין שינסו להראות כי חברת הביטוח לא אמורה לפצות אתכם על הנזק מהתאונה. משרד עורכי דין אלגבי אגבלי הוא משרד בעל עורכי דין מנוסים ומומחים בייצוג תובעים במקרי תאונות עבודה מול הגורמים השונים לקבלת פיצוי והכרה בתאונה שלכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו