מידע על רשלנות רפואית שיניים

התחום של רשלנות רפואית שיניים הוא תחום נפוץ מאוד. לכאורה ניתן לחשוב כי תחום רפואת השיניים הוא תחום שיש בו פחות מקרים של רשלנות כי יש תפיסה מוטעית שיש בו פחות מקום לסיבוכים. אך זה אינו נכון. גם בתחום רפואת השיניים יש טיפולים מורכבים ומסובכים שהם מועדים לבעיות, טעויות וסיבוכים. יותר ויותר שומעים לאחרונה על מקרים של רשלנויות רפואיות שיניים. רשלנויות שיניים הופכות להיות נפוצות יותר ויותר.

סיבוכים ובעיות במקרים של השתלות שיניים

הרבה מאוד אנשים לאחרונה עושים טיפול שיניים של השתלת שיניים הליך זה מוצג כהליך מהיר ופשוט וללא סיבוכים, אך לא כך הוא. דווקא בתחום של השתלת שיניים יש לא מעט מקרים של רשלנות רפואית שיניים ויש סכנות לבעיות וסיבוכים. עוד תחום שיש בו מקרים של רשלנויות שיניים הוא התחום של אורתודנטיה, יישור שיניים. התחום הזה מאפיין ילדים צעירים, טעויות בתהליכים של יישור שיניים יכולים ליצור בעיה אסתטיות לאורך זמן, ולנזק למטופל, נזק אסתטי ורגשי.

מטופלים עם רגישויות מיוחדות

יש אנשים שיש להם רגישויות מיוחדות, שרופא שיניים צריך לשים לב אליהן. כמו למשל טיפולי שיניים אצל חולי סכרת או טיפולי שיניים אצל חולי לב, גם אנשים סוכרתיים צריכים טיפול מותאם. וחולי לב צריכים שינוי והתאמה של טיפול השיניים בדיוק לפי הבעיה הלבבית שלהם. רופא שלא חוקר ובודק את מחלות הרקע של המטופל יכול ליצור נזק או סיבוך אצל המטופל ואפילו לסכן את חייו.

מה בודקים בתביעות רשלנות של טיפולי שיניים

בתביעות רשלנות רפואית בודקים אם פעל הרופא כפי שרופא סביר צריך היה לפעול ואם עשה הכול כדי לוודא שהטיפול יעלה יפה, ולא יגרם נזק משום סוג למטופל. כמו כן בודקים אם יש קשר סיבתי בין הנזק לבין פעולתו או אי פעולתו של הרופא, כלומר האם הנזק שנוצר אצל המטופל נובע מהטיפול הרפואי של הרופא. כך לגבי רשלנויות שיניים וכל תחום הרשלנות הרפואית באשר הוא. אתם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית במשרדנו משרד עורכי דין מומחים ורבי ניסיון בתחום של רשלנות רפואית שיניים.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו