נזקים לרכוש בתאונות דרכים

הערכת נזקים ואיתור השמאי הנכון

אם נגרם נזק לרכב או לכל רכוש אחר בתאונה ויש לכם ביטוח מקיף, ניתן לתבוע פיצויים לנפגעי תאונה מחברות הביטוח שלכם. לפני הגשת התביעה יש לבצע הערכה לכל נזק שנגרם על ידי שמאי רכב. 

את השמאי ניתן לאתר משימת שמאים המתפרסמת באתרים של חברות הביטוח. אם תודיעו לחברת הביטוח שאין לכם העדפה על שמאי מסוים, החברה תבחר אותו באופן אקראי. חברת הביטוח תספק לכם מידע אודות השמאי הנבחר על מנת שתוכלו ליצור עמו קשר. דמי הפיצוי שתקבלו יורכבו מהערכת הנזקים לפי השמאי בניכוי דמי ההשתתפות העצמית על פי הפוליסה שרכשתם. אנו במשרד עורכי הדין מתמחים בטיפול תביעות תאונות דרכים ומלווים את כלל לקוחות המשרד בטיפול אישי ומקצועי. הצוות שלנו כולל עורכי דין דיני נזיקין ורכוש ותאונות דרכים המלווה אתכם לאורך כל תהליך התביעה עד לקבלת הפיצויים וכלל הדברים הנוספים שמגיעים לכם במסגרת החוק.

קבלת מסמכים מחברות הביטוח ומהשמאי שמונה לכם

לאחר סיום עבודת השמאי לגבי ניסוח הצעת התיקון לרכב, עליו להעביר לכם ולביטוח וכן למוסך העוסק במלאכה עותקים מהצעתו. בטרם תיקון הרכב, חברת הביטוח צריכה להעביר אליכם את כל הצעות התיקון המצויות אצלה וכן דו"ח שומה הכולל:

• הערכת פיצוי כספי המגיע לכם כתוצאה מתאונת דרכים.

• הערכת שווי נזק לרכב.

• רשימת חלפים הנדרשים לתיקון הרכב, כולל מחירם.

• פרטי עורך השומה.

המסמכים הללו יסייעו לכם לוודא כי חברת הביטוח מעניקה לכם פיצוי בהתאם לקביעת השמאי, וכל תוכלו להיעזר בחומר כתוב זה על מנת להחליט אם אתם מסכימים או מערערים על החלטת השמאי.

ערעור על החלטתו של השמאי

לאחר מסירת הצעת התיקון לרכב, והערכת הנזקים מהשמאי ניתן להביע הסתייגויות בשתי דרכים:

הערה טכנית: אתם או חברת הביטוח יכולים להעלות בפני השמאי הערות טכניות בנוגע להצעת התיקון שלו. אם השמאי ימצא את הקבילות הללו רלוונטיות, הוא יעדכן את הצעת התיקון על פיהן וימסור לכם ולמוסך הצעה מעודכנת.

ערעור: לשם ערעור, יש לפנות לשמאי עדי להכין הצעת תיקון נגדית, או שומה נגדית. ההצעה צריכה להישלח לחברת הביטוח, לה יש להודיע כי בכוונתכם לערער. ההכרעה במחלוקת ביניכם לחברת הביטוח מתבצעת על ידי שמאי מכריע, שנבחר אקראית על ידי שירות מיוחד שמפעיל איחוד חברות הביטוח.

אלגבי אגבלי – משרד עו"ד מוסמך לטיפול בכל סוגיות תאונות דרכים כולל הערכת נזק לרכב

משרד עורכי הדין יהיה פתוח לפניות מכם בנושא תאונות דרכים והתייעצות לפני הערכת שמאי רכב. עורכי דין המשרד ישיאו לכם את מיטב העצות להתנהלות מול השמאי כך שהנזק יתומחר על פי האינטרסים שלכם כנהגים וכצרכני רכב.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו