פיצויים בתביעת תאונות דרכים

הסכום שייקבע כפיצוי תלוי באחוזי הנכות שייקבעו לתובע, בשכרו, בעזרה רפואית שצרך כגון טיפולים ובדיקות, ובעזרה שיהא עליו להסתמך עליו בעתיד לבוא. כמו כן, תלוי הפיצוי בנזקי עבר שנגרמו לו כמו הפסד ימי עבודה, הוצאות על טיפולים ונסיעות, וכן פיצויים על כאב פיזי ועוגמת נפש. ליווי אישי של עורך דין תאונות דרכים במשרדנו יכול לסייע לכם לעבור את תהליך התביעה וקבלת הפיצויים באופן מקצועי ומהיר. צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.

לכל נפגע מתאונת דרכים מגיעה הזכות לקבל פיצויים על נזק שנגרם לו ושייגרם לו בעתיד. הוא ייבדק ויאובחן על פי המפתחות הבאים: 

א. הפסד השתכרות בעבר – פיצוי על הפסד השתכרות מרגע הפגיעה ועד ליום הגשת התביעה.

ב. הוצאות על נסיעות בעבר – פיצוי בגין ההון שהוצא על נסיעות בתחבורה הציבורית, במוניות "ספיישל", ברכבו הפרטי וכד' – למרפאות ולמעבדות הבדיקות הרפואיות השונות על מנת לזכות לטיפולים ולבדיקות שהוא צריך. למותר לציין כי אם מדובר רק על תחבורה ציבורית יש לשמור כל כרטיס אוטובוס וכל כרטיסיית מונית. 

ג. הוצאות רפואיות בעבר – פיצוי בגין טיפולים, חוות דעת, ביקורי מומחים ורכישת תרופות בפרק הזמן שבין התאונה לתביעה.  

ד. סיוע מן הזולת בעבר – פיצוי הניתן לתובע בגין התשלומים וההפסדים הכספיים שנגרמו לו בשל כך שהוא נעזר באחרים: פיצוי ימי עבודה של קרובי התובע שנשארו לסעוד אותו ליד מיטת חוליו, תשלומים אותם היה אמור לשלם לספקי בית שונים כגון מנקה או שיפוצניק, תשלום לסידורים אישיים אליהם היה אמור לצאת, לשמירה על ילדיו, והסעתו לטיפולים.

ה. אובדן כושר עבודה השתכרות בעתיד – פיצוי שניתן בגין נושא זה יוערך על ידי בית המשפט סעיף שנקרא "נכות תפקודית", אשר בשונה מהנכות בביטוח לאומי זו נכות שנקבעת לצרכים משפטיים על ידי השופט. הוא יסתמך על השתכרות התובע טרם התאונה, על השתכרותו אחריה, על פוטנציאל השכר שנמנע מהתובע בשל מגבלותיו, וכך יחושב לו סכום הפיצוי לו זכאי התובע. 

ו. הוצאות על נסיעה בעתיד – פיצוי שיחושב גם הוא על ידי בית המשפט. הוא יעריך את הוצאותיו העתידיות של התובע בכל הקשור לטיפולים ובדיקות, הוצאות בגין מקרים בהם ייאלץ הוא בעתיד להזדקק להסעות שלא היה זקוק להן טרם התאונה. 

ז. הוצאות רפואיות בעתיד – פיצוי שיחושב על ידי בית המשפט בגין טיפולים עתידיים הצפויים לתובע.  

ח. עזרת הזולת בעתיד – פיצוי זה ייקח בחשבון את הסיוע שהתובע יידרש לו בעתיד, בין אם מדובר בהוצאות אחזקת דירתו, בין בליווי, טיפול וסיעוד התובע, או כל עניין שיצריך הוצאות שאחרים יצטרכו לשלם כדי לטפל בתובע. 

ט. כאב פיזי, סבל ועוגמת נפש – פיצוי שייקבע על סמך אותם דברים שלא ניתן לחשבם באריתמטיקה. סכום זה נקבע על ידי בית המשפט בהתאם לנסיבות האירוע, אחוזי הנכות שניתנו לתובע, גילו, ופרמטרים נוספים אותם לוקח בית המשפט בחשבון.

אלגבי אגבלי – משרד עו"ד המתמחה בדיני תאונות דרכים

במשרד עו"ד אלגבי אגבלי יבנו לך חוות דעת מקצועית על סמך תשעת מפתחות פיצוי אלו, תוך חתירה לתשלום פיצויים כחוק בעקבות התאונת דרכים אשר חווית. המשרד מנוסה בתחום פועלו שנים רבות ומסייע ללקוחות רבים שנפגעו בתאונות דרכים השונות.

נגישות
גלילה לראש העמוד

נפגעתם? משרד עורכי דין אלגבי אגבלי מתמחים בתחום נזקי גוף ודיני ביטוח. לקבלת יעוץ משפטי הירשמו עכשיו