תאונות עבודה - הליך התביעה וקבלת פיצויים

תאונת עבודה היא תאונה שהסבה נזק נפשי או פיזי לעובד בזמן העבודה, במקום העבודה, לקראת העבודה או בגלל העבודה, וגם בדרך לעבודה וממנה. כלומר, כל עוד העובד עסוק במשהו שקשור לעבודה וקרה לו משהו במסגרתה – אלו נחשבות תאונות עבודה. בין היתר זה כולל: מחלות שנגרמות בגלל העבודה, סביבת העבודה או החומרים איתם העובדים מתעסקים בעת מלאכתם, פציעה וחבלה בגלל העבודה או נזק נפשי בעבודה. לדוגמה, אם אתם עובדים עם חומרים רעילים במשך שנים – אתם צריכים להוכיח כי הנזק המצטבר הוא בגלל העבודה, ואם חלילה לקיתם בסרטן זה בגלל שעבדתם 25 שנה במפעל מסוים. לא פשוט, אבל אפשרי בהחלט. אם אתם צריכים סיוע בכל הקשור לתיקי תאונות עבודה אנחנו כאן בעבורכם.

למה לתבוע תאונות עבודה

  1. קודם כל, אם תוכיחו שהמחלה והפציעה קשורות לעבודה אתם זכאים לפיצויים ותשלומים חודשיים של ביטוח לאומי, דבר חשוב מאד בעבורכם. אתם בוודאי מתקשים לעבוד ואולי לא יכולים לעבוד בכלל והכסף הזה מציל חיים ומגיע לכם כאנשים שעבדו כל החיים ושילמו ביטוח לאומי.
  2. העניין העקרוני: לא יתכן שהבוס שלכם לא יקח אחריות על משהו שקרה לכם בגללו.

מהו הליך התביעה ומתי זכאים לפיצויים

  1. הליך התביעה לא פשוט מכיוון שמראש אתם מוצגים כשקרנים, וביטוח לאומי לא שש לוותר בעניין. עליכם להוכיח כי הנזק המצטבר קשור לעבודה, וזאת גם באמצעות ועדה של ביטוח לאומי אבל גם באמצעות חוות רפואיות.
  2. עליכם להביא הוכחות שהמצב שלכם הידרדר לאורך השנים – והוחמר מאד לאחרונה.
  3. עליכם לבחור אם אתם מעוניינים לקבל פיצויים מחברת הביטוח או מביטוח לאומי, כי לא תוכלו לקבל משניהם במקביל.

אתם זכאים לפיצויים של תאונות עבודה בהנחה והצלחתם להוכיח זאת. כאמור זהו לא מצב פשוט להוכחה במקרה של מחלה, במקרה של פציעה שקרתה לאחרונה זה קל יותר כי המקרה הקונקרטי קרוב בזמן ויש לו עדים ועדויות.

מה עושים? פונים אלינו!

משרד עורכי דין אלגבלי אלגבלי מתמחה בתביעות תאונות עבודה. יש לנו צוות שעוסק רק בכך, ויש לכל אחד מחברי הצוות ניסיון רב בתביעות תאונת עבודה מסוגים שונים. יש צורך בטיעון תביעה מתוחכם מאד, כדי להראות את הקשר הישיר למקום העבודה שלכם, ולכן אתם צריכים עורכי דין ממולחים, מנוסים ומקצועיים כמונו. נוכל לסייע לכם בהליך – כולל הבאת חוות דעת ובחירה בין ביטוח לאומי לחברת הביטוח.

גלילה לראש העמוד

הגיע הזמן לחפש את הצדק - הורים יקרים אנו כאן לתמוך בכם - בתביעה כנגד המוהל המסוכן ״הרב משה דרעי״ בעקבות הסיפור שנחשף בחדשות 13 , במידה וילדיכם נפגע מהרב הינכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטופס המצורף