ביטוח תאונות תלמידים

כאשר תלמיד נפגע בתאונה כלשהי בשטח ביה"ס ומחוצה לו, בזמן פעילות ביה"ס ולאחר שעות הלימודים הוא יכול לתבוע את חברת הביטוח היחידה המבטחת אותו בפוליסת ביטוח תאונות אישיות. הביטוח תקף במשך 24 שעות ביממה ללא יוצא מהכלל.

מי מבוטח בביטוח תאונות תלמידים?

כל תלמיד בישראל הלומד באחד ממוסדות החינוך (לרבות גני ילדים, פעוטונים ומשפחתונים המבוטחות דרך הרשות העירונית בה הן פועלות) מצוייד בביטוח תאונות אישיות, באחת מחברות הביטוח בארץ.

מה כולל הכיסוי של ביטוח תאונות תלמידים

טיפול בביטוח תלמידים לרוב, דורש התערבות של עורך דין תביעות תאונות תלמידים, קל וחומר כשמדובר בילדים צעירים שנפגעו ויש לטפלם בזהירות מירבית.

יש לא מעט הורים בארץ, שכלל אינם יודעים שילדם מבוטח בביטוח כנגד תאונות אישיות, גם אם זאת ארעה לו מחוץ לשעות הלימודים, ובמקרים של תאונות לא בזמן ביה"ס, הורים אלה לא פונים לחברות הביטוח להסדיר את התביעה שמגיעה להם כדין. 

הכיסוי הביטוחי מכסה מקרי מוות מתאונה, תאונות אופניים, מקרי נכות כתוצאה מתאונה, נכות זמנית כתוצאה מתאונה, החזרי הוצאות בגין אמצעי עזר רפואיים אשר נחוצים לתקופה זמנית ובנוסף קיים כיסוי ביטוחי המגיע להורים אשר נפגעו במסגרת שהייה בבית הספר בו לומד התלמיד המבוטח, ליווי בטיולים וארועים מחוץ לבית הספר וכיוב. יש לקחת בחשבון שקיימים אי אלו חריגים, ואם התלמיד המבוטח נפגע בארוע אשר נחשב חריג בביטוח תאונות תלמידים אזי לא יינתן כיסוי ביטוחי ולא יתקבל פיצוי כספי. החריגים יכולים להיות: פציעה כתוצאה ממלחמה, תאונות בחו"ל, פציעה מפעילות טרור ועוד.  

מה משרדנו יכול לסייע לך?

חשיבות ההסתייעות במשרד עורכי דין מומחה לתביעות תאונות תלמידים הינה רבה. מדובר כאמור, בתביעות ילדים אשר נפגעו בתאונה כזאת או אחרת וחלקם יישארו עם נכות לצמיתות , משרד עורכי דין אלגבי אגבלי  ושות' יטפל במלוא זכויותיהם במסגרת המגיע להם בפוליסת ביטוח תאונות תלמידים.

על מנת שלא ייגרם עוד צער ועגמת נפש להורים ולילד הנפגע, אנחנו נטפל בכל מה שצריך ונדאג שהתלמיד יקבל את מה שמגיע לו בחוק.